PDA

צפה בגרסא המלאה : חוקי פורום יצירה

Koresh
15-02-2009, 19:11
אם את/ה כותבת חדש/ה בפורום. את/ה במקום הנכון.
הכותבים הוותיקים כבר מכירים את החוקים ואם הם לא מכירים אותם כנראה שהם בבאן :)

פורום כתיבה יוצרת נועד לעודד כתיבה, יצירה, יצירה כותבת ,כתיבה יוצרת ודיונים בנושאים האלו.
הוא לא נועד לעודד ויכוחים, דיונים אישיים ושאר נושאים שעבורם יש פורומים אחרים.
הפורום נועד גם כדי לעודד ביקורת וקבלת ביקורת אבל זו לא מטרתו העקרית.

החוקים

1. כתיבה היא לא העתקה: חל איסור חמור לפרסם סיפור של אדם אחר ללא רשותו. חוק זה הוא החמור ביותר, ופגיעה בו שהיא פגיעה בחוק זכויות יוצרים תביא לענישה מחמירה ביותר, ללא אזהרה מראש.

2. יצירה היא יכולת נרכשת: יצירה היא תהליך של שיפור מתמיד. ככל שתכתבי יותר תשפרי את היצירתיות שלך. ככל שתתנסה ביותר סגנונות תשתפר. זה לא אומר שהפורום הוא מגרש חול. תנו לאנשים שקרובים אליכם לקרוא מה שכתבתם, תתקנו ורק אז תפרסמו בפורום. אם מעירים לכם שלא נראה שהשקעתם ביצירה, כנראה שפספסתם את החוק הזה.

3. התיחס בכבוד: חוק זה חל כמובן גם על הכותבים וגם על המבקרים. אני מבקש להתנסח בצורה ראויה לכל אדם
ואדם שפרסם משהו. גם אם זה סיפור ברמה שלא נראית לכם מספיק טובה, יש דרך להגיד כל דבר. אני מאמין
שאנשים יפנימו את מה שתגידו להם אם זה לא יבוא בצורה של התנגחות. אם אתם נתקלים באדם שלא משתפר
על אף הערות חוזרות ונשנות - תפסיקו להגיב לו. זה העונש הגדול ביותר לטעמי.

4. לא תזלזל: מצידו השני של המטבע - כתבת סיפור ופרסמת אותו? קיבלת תגובה? אל תתיחס בביטול או תפתח בריב
על הנושא. אל תשכח שמי שכתב לך ביקורת בסך הכל השקיע זמן בלקרוא את מה שכתבת ובלכתוב לך בחזרה.
לא מעונין בדעתו? אתה לא חייב להתייחס או להגיב אליה. חושב שהוא טועה? אתה יכול לנהל איתו דיון תרבותי בנושא.
להגיב בצורה לא מכובדת לא יקח אותך רחוק, ויגרום ככל הנראה לכך שבעתיד לא יגיבו לך. שמור על היחסים תקינים.

5. עזור לחדשים: משתמשים חדשים שמעונינים לפרסם פה מצטרפים כל הזמן. לעיתים הם זקוקים להכוונה נוספת.
כיון שכולנו היינו בזמן זה או אחר חדשים, אני מקווה שתזכרו כמה נחמד היה שהתיחסו אליכם בצורה טובה
ותתיחסו בהתאם. אל תשכחו שרובכם ליטשתם את מיומנות היצירה שלכם פה באתר בשלב זה או אחר. עזרו
למשתמשים חדשים ואולי נרוויח כולנו פה עוד יוצרים מענינים.

6. בקש רשות: חוק זה בא בעיקר למנוע את המצב שבו מישהו נהנה מסיפור, ורוצה לקחת ממנו חלקים ולעשות בהם שימוש
שהכותב המקורי שלהם לא רצה שיעשה בהם. מדובר כאן על מקרים של שימוש בעולם מסויים שיצר מישהו, בדמויות שיצר
מישהו, או בעלילה שנזנחה וכעת מישהו רוצה להמשיך אותה. אין לנו התנגדות לענין הזה עקרונית, אבל אנחנו דורשים שמי
שיצר את הסיפור המקורי ידע על כך ויאשר לכם לעשות את זה.

7. עשה מנוי לספריה: בספריה נאספו עם השנים יצירות שהשפיעו על הפורום. טוב לקרוא בהן כדי ללמוד קצת על ההיסטוריה של הפורום וגם כדי ללמוד טכניקות חדשות או לקבל רעיונות חדשים. והכי חשוב, זה בחינם!

אז תהנו מהפורום ובהצלחה לכולנו.

stive
10-07-2009, 17:06
קורש, פורום יצירה נהפך למזבלה, והוא במצב נורא.
כל משתמש [חדש או שלא, זה לא משנה], פותח אשכול וקורא לו בשם של סיפור.
2 נקודות בקשר לזה.
א, בתור קורא תמים, אתה נכנס כדי לקרוא סיפור, ולהעיר- להעביר ביקורת [רוב הפעמים כבקשת הכותב.],
סתם להשתעשע או להעביר את הזמן.
ומה שאתה מוצא באשכול זה חמש- עשר שורות [אם לא פחות], של קטע עלוב למדי - ברוב הפעמים - שהכותב בטוח
שמגיע לו פרס, או לפחות מעריצים.
לפעמים, והייתי עדה, כשמבקרים לאותם כותבים את יצירותיהם, הם מתנפלים על המבקרים, למרות שברגע שפרסמו, יש לכל
אחד בפורום זכות להביע את דעתו [כמובן, לא בגסות או בזלזול.]. ולחילופין, מוחקים את סיפורם בטענות כמו "לא אהבו, אז
מחקתי", או "הוא יצא גרוע.". ואז מה שנשאר, זה לפחות 5-10 אשכולות מבוזבזים בפורום, בעמוד הראשון בלבד.
ב, רוב הקטעים הנ"ל, שנחשפים כלא-מוצלחים-במיוחד, דוחפים אל מעמקי הפורום את הקטעים, הסיפורים, ושאר היצירות
הטובות.

בכל מקרה, הפורום מתפוצץ, האווירה נהיית שלילית, ונוצרים סכסוכים. אף אחד לא נהנה.
הייתי מציעה לעשות משהו בנושא. אם זה לדווח על משתמשים שיוצרים בפורום ספאם בעקבות מה שהזכרתי, ולהעניש אותם,
או אפילו למנות מישהו אחראי מספיק, שיסנן את הקטעים הלא באמת רציניים וחסרי ההשקעה, וימחק אותם.
ולא צריך תואר בספרות כדי להבחין בין משתמשים שמנסים להשתפר בספרות ובגלל זה מפרסמים, לבין ספאמרים שזורקים שטויות לכל פינה בפורום כדי להפוך לאלילים.

לא אכפת לי מה, אבל זה נהפך לבלתי נסבל.
כדי להדגים, רק תפתק את פורום יצירה, ותדפדף בשניים-שלושה דפים ראשונים. זה נורא.
תודה.

נ.ב.
נפתח דיון לא מזמן, הקישור : http://forum.travian.co.il/showthread.php?t=22643

adi@
09-01-2012, 16:22
לגבי 6 מה עם יש משתמש לא פעיל ואני רוצה להמשיך סיפור שלו

NBA
09-01-2012, 16:43
רשמית, אתה מחוק מבחינתי.

Low
09-01-2012, 16:45

יש לך 2 אופציות-
1). להמשיך ולעבור על חוק זכויות יוצרים.
2). לחכות לתשובה של המשתמש, ולתהחשב בתשובה שלו.

בכל מקרה, אולי השאלה לא הייתה ברורה.

shaiavr
09-01-2012, 19:57
אולי תפסיקו להיות עוינים לבנאדם שבסך הכל שאל שאלה לגיטימית?
א. זה לא מעבר על שום חוק זכויות יוצרים, רק על חוק של הפורום. אתה עלול להענש על זה.
ב. להנהלה יש אפשרות קצת יותר טובה ליצור קשר עם משתמשים, סביר להניח (יש להם גישה למייל).
תבקש מהם שייצרו קשר בשמך עם האדם, ותצפה לתגובה (סביר להניח) שלילית.

נדב וlow, תהיו קצת יותר אדיבים אולי למשתמש שבסך הכל שאל שאלה על חוקי הפורום?
הוא לא עבר על שום חוק עדין, רק ביקש הבהרה.
אחר כך אנחנו מתלוננים על זה שהאוכלוסייה פה מלאה בנודניקים שלא טורחים לקרוא את החוקים.
יש כאן אדם שללא ספק לפחות טרח לקרוא, אני מציע שתתנו לו קצת כרדיט על זה במקום ישר להתחיל
בהתנפלות וקריאות "כופר!".

NBA
09-01-2012, 19:59
א. זה לא מעבר על שום חוק זכויות יוצרים, רק על חוק של הפורום. אתה עלול להענש על זה.
ב. להנהלה יש אפשרות קצת יותר טובה ליצור קשר עם משתמשים, סביר להניח (יש להם גישה למייל).

אחר כך אנחנו מתלוננים על זה שהאוכלוסייה פה מלאה בנודניקים שלא טורחים לקרוא את החוקים.
יש כאן אדם שללא ספק לפחות טרח לקרוא, אני מציע שתתנו לו קצת כרדיט על זה במקום ישר להתחיל
כופר זה יותר מדי אלים... אני מעדיף פשוט להכניס אנשים לרשימת ההתעלמות.
הנחתי שזה יותר מברור שלא משנה אם משתמש פעיל או לא, אי אפשר להמשיך את הסיפור שלו ללא אישורו. השאלה שלו אולי מתאימה, אבל טיפשית.

Low
09-01-2012, 19:59

אני לא התנפלתי עם קריאות כופר.
אני נתתי את הסיבה שלי למה לא כדאי. אולי לקחתה את זה למקום אחר.
בכל מקרה עם זה התברר ככה, כנראה שהיה משהו שגוי.

ערכתי.

קייזר סוזה
26-12-2012, 11:24
יש הגבלות לגבי תכנים מיניים/אלימות/אלכוהול/סמים וכו'?
כלומר, אם אני מציינת שהיצירה עלולה לא להתאים לקהל מסוים או לטווח גילאים מסוים, זה לגיטימי לפרסם?

Acheron
26-12-2012, 12:09
יש הגבלות לגבי תכנים מיניים/אלימות/אלכוהול/סמים וכו'?
כלומר, אם אני מציינת שהיצירה עלולה לא להתאים לקהל מסוים או לטווח גילאים מסוים, זה לגיטימי לפרסם?

§4א. חוקי נטיקט.
1. ההתנהגויות הבאות ראויות לעונש ונכללות לגבי הודעות, כותרות, שמות משתמש, חתימות וכל האיזורים שנגישים למשתמשי הפורום:

שימוש בביטויים פוגעניים, משמיצים, גזעניים, סקסיסטיים, או שפה גסה; הפגנת זלזול בכל דת, גזע, אומה, מגדר, קבוצת גיל, או נטייה מינית; איומים לגבי פעולות בחיים האמיתיים. (איות שגוי מכוון או הוספת סימנים כמו '*' בכדי לעקוף את הצנזור האוטומטי אסורים. משתמשים שיעשו כך ייחשבו כאילו השתמשו במילה עצמה וייענשו בהתאם.)

פרסום או העברה של כל חומר שאינו מתאים לקטינים או מפר תקנות או חוקים מקומיים, איזוריים או בין לאומיים, כולל תמונות, חומר או קישורים מיניים לא-חוקיים, מגונים או גסים. התקנות הלאומיות הן אלה של מדינת גרמניה. כמו כן אין לפרסם תמונות או פרטים אישיים של משתמש ללא רשותו המפורשת. לעולם אין לפרסם פרטים או תמונות של משתמשים מתחת לגיל 18.