PDA

צפה בגרסא המלאה : קורס כתיבת מאמרים: המעבר לתת פורום - חוקים והשפעות

דאטרלי
30-12-2010, 23:07
שלום לכולם.

כפי שאתם רואים, נפתח תת פורום במיוחד לסדנה שלנו.
עד כאן - אין חדש.

מאחר שהארגון של הקורס כפי שהובהר ע"י אשכול ההסברים היה מבוסס על קבוצה חברתית, וייתכנו אי נעימויות, אני מעדיף להבהיר מה בעצם קורה כאן...

איך תת-הפורום הזה נוצר? למה פתחו אותו?

תת הפורום קיים בזכות התכתבות ארוכה שלי עם המנהלים
הפרטים כרגע לא חשובים - העובדה היא שהוא נועד לקורס, ושאנחנו חייבים אותו למנהלים.

רגע, מי בעצם מטפל במקום הזה?

אני. ניתנו לי מספר סמכויות שנועדו לטיפול במקום, אף על פי שנותרתי משתמש מן המניין בכל מקום אחר.

מאחר שכך, אני חש חובה להבהיר כמה נקודות קטנות כאן - שמהוות למעשה את החוקים של המקום

א. הפורום נועד לקורס, ולקורס בלבד.

ב. כל אשכול שנפתח כאן, דורש אישור שלי. מבחינה טכנית, אתם יכולים לפתוח אשכולות בלי אישור - אבל קחו בחשבון שהם יימחקו בלי שאלות ובלי הסברים. רק במקרים מיוחדים אקבל פתיחת אשכולות ללא אישור.

ג. עניין הספאם - המקום הזה ניתן לנו ע"י המנהלים. הדבר הזה נעשה כטובה - הם בהחלט יכלו להשאיר אותנו עם הקבוצה החברתית.
אי לכך ובהתאם לזאת, אנחנו מחוייבים לוודא שהמקום הזה נקי מספאם.

אצטט משפט אחד של קורש:

אני לא רוצה להתעסק עם המקום הזה. קיבלת את הסמכויות - סע לשלום, המפתחות בפנים

כדי לעשות את הדברים ברורים:
אני מודיע מראש - המקום יהיה סטרילי לחלוטין מספאם. נקי, טהור.

ספאם כהגדרתו כאן -
א. כל הודעה העונה על הגדרת הספאם על פי חוקי הפורום הכלליים
ב. כל הודעה העונה על הגדרת הספאם על פי חוקי פורום כתיבה יוצרת
ג. כל הודעה שלא קשורה באופן ישיר לנושא האשכול
ד. כל הודעה שאיננה קשורה כלל לקורס

שימו לב! לעיתים אנו פוגשים דיונים שמוסטים מנושא האשכול - זה קורה רק בפורומים אחרים. המקום הזה נועד למטרה אחת - וישרת רק מטרה אחת.
אנא שמרו את הפטפטת לפורום צ'ט כללי, או לכל מקום שבו מותר לכם. כאן לא.

ואחרי כל החוקים - מה ההשפעה על הקורס?

הגענו לשלב החדשות הטובות :)

נוהל הרשמה
זוכרים שבאשכול ההסברים היה כתוב שרק חלק מהמשתמשים ייתקבלו?
טוב. המצב עכשיו קצת שונה - כמעט* כל המשתמשים ייתקבלו לקורס. תם עידן הסלקציה.

למען הסדר הטוב - אבקשכם להמשיך להרשם דרך הקבוצה החברתית. בכדי שאוכל לעקוב אחרי הנרשמים לקבוצה.

נוהל דיונים - אורך הדיונים יישאר שלושה ימים. לאחר שלושה ימים, אשכול הדיון יינעל. חובתכם היא להשתתף בדיון - עברו שלושה ימים? הפסדתם את השיעור. חשוב לי לציין - הדיונים נועדו בשבילכם. העובדה שאתם יכולים לקרוא אחר כך את הדיון זניחה - יותר חשובה ההשתתפות שלכם במהלך הדיון.

נוהל שיעורי בית - מאחר שעכשיו כולם יכולים להיכנס, ייפתח אשכול שיעורי בית לכל שיעור. (האשכול ייפתח על ידיי). עליכם להגיש את שיעורי הבית עד לתאריך תחילת השיעור הבא - שבו יינעל אשכול שיעורי הבית.

במקרים מיוחדים, אאשר הגשת שיעורי הבית אליי דרך ההודעה הפרטית. מקרים אלה יידונו בפרטי - שימו לב, בלי סיבה הגיונית, לא תקבלו את האפשרות להגיש בפרטי.

אי נוכחות\הכנת שיעורי בית - העיקרון מאוד פשוט, מי שלא מכין שיעורים או לא נוכח בדיונים - בעיה שלו.
שיעורי הבית הם המינימום האפשרי. הדיונים חשובים לאין ערוך - בשביל המשתמש עצמו. שניהם חיוניים.

משתמש שייקרא את כל ההרצאות וההסברים, אך לא ישתתף בדיונים או יכין שיעורים - סיכוייו להפוך לכותב מאמרים קלושים.
יש משמעות לשיעורי הבית ולדיונים. הם לא נועדו רק כדי שתתרגלו את החומר - הם חיוניים כחלק מהלמידה עצמה.

לוחות זמנים ותאריכים - באשכול הקודם הבטחתי להיות גמיש.
שוב - ייפתחו אשכולות בנושא, וננסה לקבוע יחד תאריכים לשיעורים ולהגשת שיעורי הבית...
קחו בחשבון שכדי שהקורס יהיה יעיל - עלינו לדאוג שהשיעורים יהיו סמוכים זה לזה ככל האפשר...

אם יש לכם שאלות, או שאתם זקוקים להבהרות - כתבו באשכול הזה.

*למה כמעט? כדי שאוכל לטפל במקרים מיוחדים ובעייתיים

Brake
31-12-2010, 19:52
כדי להצטרף לקורס כפי שהבנתי צריכים להיכנס לקבוצה. רציתי להיכנס, אך לא אישרת אותי.

דאטרלי
31-12-2010, 22:06
כל האישורים ייעשו ביום פתיחת הקורס - ה5.1.2011

בינתיים, תשאיר את ההרשמה שלך.