עמוד 2 מתוך 6 ראשוןראשון 1234 ... אחרוןאחרון
מציג תוצאות 11 עד 20 מתוך סך הכל של 58

אשכול: טיפים ליצירת הרפתקה

strike force of wisconsin

ציטוט פורסם במקור על ידי jorden4u צפה בהודעה
    אהבתי...
    ללנקן... (מהמילה לינקייה...)
    העלתי את זה לדיון.
    אני מניח שזה יתווסף בימים הקרובים.
    אולי זה ינעץ.

יש לך עוד טיפים במקרה?

מי שטוב לו ושמח שיגיב! מספרי הסיפורים הסמל האישי שלamir bip
    תחפשו אותי בגיל 21, אני מקווה להגיע לירח. או לתפוס את האיש מהבזוקה, מה שיבוא קודם...

אתה צריך להוסיף גם מניע.
    הדמויות צריכות מניע יותר ויותר חזק ככל שהקושי עולה.
    הם לא ילכו להילחם בדרקון שחור בן 4000 רק בגלל שמישהו יתן להם 2 חביות יי"ש...
    מצד שני, שלא יהיה יותר מדי גדול - אם אתה מתכנן להמשיך את המסע מעבר למשימה אחת, לא רצוי שהשחקנים שלך יקבלו שריון דוקרנים של 20ק100 ואלה בלתי נראית של 10ק4 (יש כזאת) ובנוסף שיהיו להם 20 יהלומים ו3000 מ"פ (מטבעות פלטינה), לדוגמה.
    "כשלא יודעים מאיפה זה בא, זה בא מהשייטת"
    "ישראל ענייה במשאבי טבע, אבל יש לה ובה פוטנציאל אנושי אדיר"

ציטוט פורסם במקור על ידי amir bip צפה בהודעה
    אתה צריך להוסיף גם מניע.
    הדמויות צריכות מניע יותר ויותר חזק ככל שהקושי עולה.
    הם לא ילכו להילחם בדרקון שחור בן 4000 רק בגלל שמישהו יתן להם 2 חביות יי"ש...
    מצד שני, שלא יהיה יותר מדי גדול - אם אתה מתכנן להמשיך את המסע מעבר למשימה אחת, לא רצוי שהשחקנים שלך יקבלו שריון דוקרנים של 20ק100 ואלה בלתי נראית של 10ק4 (יש כזאת) ובנוסף שיהיו להם 20 יהלומים ו3000 מ"פ (מטבעות פלטינה), לדוגמה.
    טיפ נהדר אמיר!
    אני מיד מוסיף!

מדריך מעולה. נותן הסבר מצויין איך לבנות את המשחק ואת ההתקדמות.
    אני מתאר לעצמי שבתור אחד שלא ממש מכיר את המשחקים האלה, זה יכול לעזור מאוד גם לכאלה שמתחילים ומתענינים בנושא.
    אחלה ותודה.

יפה מאוד.
    תודה על המדריך,
    תמיד רציתי לעשות הרפתקה.
    9.9.10 הייתי פה

(19.9.10)- נכנסתי לבדוק אם הסכימו למחוק לי את המשתמש אל תחשבו שחזרתי -

25.9.11 ביקור

תודה רבה! זה יעזור לי בהמשך
    בברכה - אריאל

גמאני עברתי ת'1000 הודעות!

אחד הפתגמים האדירים שראיתי:
    "אדם לא יכול לחיות בלי אוכל 4 ימים בלי לשתות 3 ימים, בלי לנשום 7 דקות, אבל בלי תקווה, אפילו לא שניה אחת"

לפעמים, כדי לדעת מה אתה מחפש, אתה צריך לחזור למקום שממנו יצאת ~אילן הייטנר הסמל האישי שלG-bomb

ציטוט פורסם במקור על ידי superman צפה בהודעה
    לפי מה שידוע לי, יש פה קצת אנשים שמתקשים ליצור הרפתקה.
    האשכול הזה מגיע כדי לבוא ולסייע להם.
    אם יש לכם טיפים/הערות, אל תהססו להגיב.
    --
    תכנון:
    1. תכננו היטב את ההרפתקה. אל תסתמכו על זה שהדמויות יכנסו בוודאות למערת הדרקון (לדוגמא).
    2. אם קו העלילה שלכם נהרס לגמרי בגלל פעולה של הדמויות (לדוגמא: הדמויות תפסו את הנבל הראשי לפני סוף ההרפתקה), החזירו את ההרפתקה למסלולה אך תשתדלו לא לפגוע בשחקנים. (לדוגמא: הדמויות לא תפסו את הנבל הראשי, אלא כפיל שלו)
    3. תדעו מראש מה אתם הולכים לעשות. אם לא תגיבו הרבה זמן, אחרי יומיים שלושה המשחק שלכם ישקע.
    4. הרפתקה טובה היא כמו סיפור עלילתי. תנסו לשנות את ההרפתקה לסיפור, ותבדקו אם הוא מעניין.
    5. תמיד צריך להיות היגיון בהרפתקה שלך: שבט אלפים לא יבטחו סתם כך בזרים, ואף רשע לא ינסה להלחם בחבורת לוחמים חזקה ממנו בהרבה.
    6. כמו בכל סיפור, גם בהרפתקה יש שלוש נקודות חשובות: פתיחה, שיא והתרה. כדאי לדאוג ששלוש הנקודות האלו יופיעו בהרפתקה.

יחס:
    1. תבחרו מראש איך להתיחס להרפתקה שלכם, אם ברצינות או בהומור.
    2. צפו מהשחקנים להגיב באותו אופן שאתם מגיבים. אם אתה מגיבים בהומור, אל תחשבו שהשחקנים לא יעשו ככה (דוגמא: אם מפלצת ירוקה מתקיפה את בני העיירה בגלל שהיא איבדה את בובת הברברי שלה, אז השחקנים כנראה ילכו ויאמרו לה שתקנה בראץ)
    * הערה לסעיף 2: אם בחרתם לשחק את המשחק ברצינות, זה לא אומר שאסור לכם לפלוט בדיחה מפי אחת הדמויות פה ושם. פשוט תשמרו שהחלק הבסיסי של העלילה יהיה רציני.
    3. כדאי שיהיה לדמויות מניע למלא את ההרפתקה. מניע יכול להיות מתוך סקרנות, קבלת כבוד וגבורה או מתוך רצון כספי.
    4. שימו לב שהמניע לא גבוהה מידי ולא נמוך מדי עבור הדמויות. שיריון קשקשים רגיל לא ממש יעזור לדמות בדרגה 3 (מכיוון שכנראה שיש לה כזה), אבל שיריון קשקשים +7 יהיה קטלני מדי.

דמויות לעומת מערכה:
    1. התאימו מראש את הדמויות למערכה. אם ההרפתקה מתרחשת בעיר, המליצו לדמויות לא לשחק דרואידים מכיוון שהם מעדיפים לחיות ביערות.
    2. תוודאו שהדמויות מסוגלות להתמודד מול האתגרים שאתם מציבים בפניהם. אל תתנו להם להלחם בענק אם הם רק בדרגה 2.
    3. באותה מידה תוודאו שלדמויות לא יהיה קל מידי לגבור על המכשולים. אם הם צריכים להלחם בערפד, וודאו שלמכשף אין לחש נגד אל- מתים.
    4. גם האוצר שלכם צריך להיות מותאם להרפתקה ולדמויות: אם אין כוהן בחבורה, אז אל תתנו להם מטה כוהנים כפרס, אלא אם כן הם נמצאות במקום בו סביר להניח למצוא מטה כזה (כמו מקדש).

שיטות להגדרת הרפתקה:
    שיטת טבעת החנק- ההרפתקה הזאת דומה לסיפור בלשי. יש מיסתורין באוויר, ובמהלך ההרפתקה הדמויות לומדות עובדות שיעזרו להן לגלות את ההסבר לפרשיה- מי רצח את הדוכס, איזו מפלצת משחיטה את היבולים, איפה נקבר מגלה האוצרות (לא משהו אישי חברה...).
    שיטת המסע- ישנו חפץ מסויים, בעל עבר היסטורי חשוב או יכולות מיוחדות, אותו הדמויות מחפשות. הדמויות עוברות מכשולים רבים, מלכודות ואויבים ולבסוף מצליחות להשיג את האוצר. (כמו גביע קדוש לדוגמא)
    שיטת הקווסט- לדמויות יש מטרה אחת גדולה, אותה ניתן להשיג ע"י ביצוע משימות קטנות. (כדי להרוג את הליץ', הדמויות צריכות להשמיד את הקמע שלו הנמצא במאורת הדרקון, שהדרך היחידה להביס אותו היא ע"י הרדמתו בנגינה על נבל מעשה ידי אלפים).

תם ולא נשלם
    --
    טוב, אני אחכה לתגובות.
    אם יש לכם הערות, בקשות או טיפים נוספים את יכולים לשלוח לי הודעה פרטית או להגיב כאן.
    אשמח אם תתנו את חוות דעתכם בקשר לנעיצת האשכול.

קישור מומלץ נוסף ליוצרי משחקים: המדריך השלם לכתיבת משחק rpg בפורום.
    מדריך מעולה! מומלץ בחום!

ציטוט פורסם במקור על ידי g-bomb צפה בהודעה
    מדריך מעולה! מומלץ בחום!
    תודה רבה. יש לך עוד טיפים במקרה?

אנשים, אם אנחנו רוצים שהמדריך ינעץ אז צריך לקדם אותו, אז יאללה:
    לכתוב טיפים חדשים, לתת מוניטין למי שנותן טיפים, להגיב ולדרג!

לפעמים, כדי לדעת מה אתה מחפש, אתה צריך לחזור למקום שממנו יצאת ~אילן הייטנר הסמל האישי שלG-bomb

ציטוט פורסם במקור על ידי superman צפה בהודעה
    לפי מה שידוע לי, יש פה קצת אנשים שמתקשים ליצור הרפתקה.
    האשכול הזה מגיע כדי לבוא ולסייע להם.
    אם יש לכם טיפים/הערות, אל תהססו להגיב.
    --
    תכנון:
    1. תכננו היטב את ההרפתקה. אל תסתמכו על זה שהדמויות יכנסו בוודאות למערת הדרקון (לדוגמא).
    2. אם קו העלילה שלכם נהרס לגמרי בגלל פעולה של הדמויות (לדוגמא: הדמויות תפסו את הנבל הראשי לפני סוף ההרפתקה), החזירו את ההרפתקה למסלולה אך תשתדלו לא לפגוע בשחקנים. (לדוגמא: הדמויות לא תפסו את הנבל הראשי, אלא כפיל שלו)
    3. תדעו מראש מה אתם הולכים לעשות. אם לא תגיבו הרבה זמן, אחרי יומיים שלושה המשחק שלכם ישקע.
    4. הרפתקה טובה היא כמו סיפור עלילתי. תנסו לשנות את ההרפתקה לסיפור, ותבדקו אם הוא מעניין.
    5. תמיד צריך להיות היגיון בהרפתקה שלך: שבט אלפים לא יבטחו סתם כך בזרים, ואף רשע לא ינסה להלחם בחבורת לוחמים חזקה ממנו בהרבה.
    6. כמו בכל סיפור, גם בהרפתקה יש שלוש נקודות חשובות: פתיחה, שיא והתרה. כדאי לדאוג ששלוש הנקודות האלו יופיעו בהרפתקה.

יחס:
    1. תבחרו מראש איך להתיחס להרפתקה שלכם, אם ברצינות או בהומור.
    2. צפו מהשחקנים להגיב באותו אופן שאתם מגיבים. אם אתה מגיבים בהומור, אל תחשבו שהשחקנים לא יעשו ככה (דוגמא: אם מפלצת ירוקה מתקיפה את בני העיירה בגלל שהיא איבדה את בובת הברברי שלה, אז השחקנים כנראה ילכו ויאמרו לה שתקנה בראץ)
    * הערה לסעיף 2: אם בחרתם לשחק את המשחק ברצינות, זה לא אומר שאסור לכם לפלוט בדיחה מפי אחת הדמויות פה ושם. פשוט תשמרו שהחלק הבסיסי של העלילה יהיה רציני.
    3. כדאי שיהיה לדמויות מניע למלא את ההרפתקה. מניע יכול להיות מתוך סקרנות, קבלת כבוד וגבורה או מתוך רצון כספי.
    4. שימו לב שהמניע לא גבוהה מידי ולא נמוך מדי עבור הדמויות. שיריון קשקשים רגיל לא ממש יעזור לדמות בדרגה 3 (מכיוון שכנראה שיש לה כזה), אבל שיריון קשקשים +7 יהיה קטלני מדי.

דמויות לעומת מערכה:
    1. התאימו מראש את הדמויות למערכה. אם ההרפתקה מתרחשת בעיר, המליצו לדמויות לא לשחק דרואידים מכיוון שהם מעדיפים לחיות ביערות.
    2. תוודאו שהדמויות מסוגלות להתמודד מול האתגרים שאתם מציבים בפניהם. אל תתנו להם להלחם בענק אם הם רק בדרגה 2.
    3. באותה מידה תוודאו שלדמויות לא יהיה קל מידי לגבור על המכשולים. אם הם צריכים להלחם בערפד, וודאו שלמכשף אין לחש נגד אל- מתים.
    4. גם האוצר שלכם צריך להיות מותאם להרפתקה ולדמויות: אם אין כוהן בחבורה, אז אל תתנו להם מטה כוהנים כפרס, אלא אם כן הם נמצאות במקום בו סביר להניח למצוא מטה כזה (כמו מקדש).

שיטות להגדרת הרפתקה:
    שיטת טבעת החנק- ההרפתקה הזאת דומה לסיפור בלשי. יש מיסתורין באוויר, ובמהלך ההרפתקה הדמויות לומדות עובדות שיעזרו להן לגלות את ההסבר לפרשיה- מי רצח את הדוכס, איזו מפלצת משחיטה את היבולים, איפה נקבר מגלה האוצרות (לא משהו אישי חברה...).
    שיטת המסע- ישנו חפץ מסויים, בעל עבר היסטורי חשוב או יכולות מיוחדות, אותו הדמויות מחפשות. הדמויות עוברות מכשולים רבים, מלכודות ואויבים ולבסוף מצליחות להשיג את האוצר. (כמו גביע קדוש לדוגמא)
    שיטת הקווסט- לדמויות יש מטרה אחת גדולה, אותה ניתן להשיג ע"י ביצוע משימות קטנות. (כדי להרוג את הליץ', הדמויות צריכות להשמיד את הקמע שלו הנמצא במאורת הדרקון, שהדרך היחידה להביס אותו היא ע"י הרדמתו בנגינה על נבל מעשה ידי אלפים).

תם ולא נשלם
    --
    טוב, אני אחכה לתגובות.
    אם יש לכם הערות, בקשות או טיפים נוספים את יכולים לשלוח לי הודעה פרטית או להגיב כאן.
    אשמח אם תתנו את חוות דעתכם בקשר לנעיצת האשכול.

קישור מומלץ נוסף ליוצרי משחקים: המדריך השלם לכתיבת משחק rpg בפורום.
    הנה ביקורת על כל דבר-
    תיכנון:
    1. צודק לחלוטין, זה מעצבן שהעלילה ברורה מראש.
    2. רעיון מעולה, לא חשבתי על זה. אבל טיפ נוסף (גם אפשרות): פשוט תזרמו ותעשו נגיד שהוא הצליח לברוח או משהו כזה.
    3. ברור, לפחות לי.
    4. רעיון יפה, הציעו, אבל אין הרבה שהמ"ים שהם גם כותבים.
    5. נכון מאוד, צריך לשמור על קו הדמות.
    6. אני חושב שההתרה זה הכי פחות חשוב כי פתיחה ושיא זה לא משחק בלי זה.

יחס:
    1. חחח... כמו בפורום- כולם מתייחסים לזה בהומור ובזלזול.
    2. לכן רוב המשחקים לא מצליחים. אבל אפילו כאלה שמתייחסים ברצינות השחקנים ממש לא מתייחסים.
    3. כן.. אביה- כסף, תום- כסף, אריאל- כסף, רנג- כסף. קיצר כולם- כסף.
    4. נכון מאוד, חשוב להזכיר.

דמויות לעומת מערכה:
    1. נכון, עצה נבונה. ועוד טיפ: אם אתם בסביבה של חצי-אורקים אל תהיו אלף, חחח...
    2. כן.. בגלל זה כל המשחקים יוצאים גרוע..
    3. כן.. בגלל זה כל המשחקים שלא יוצאים גרוע יוצאים גרוע..
    4. נכון, אין לי מה להוסיף על זה.

שיטות להגדרת הרפתקה:
    יש להוסיף עוד כמה שיטות (אני מקווה שאתה מכיר)-
    1. שיטת המבוך
    2. שיטת כולם על כולם
    3. שיטת זירה
    4. שיטת דו קרב
    5. שיטת הבני אל-מוות (הכי גרוע..)

אני הכי ממליץ זה על שיטת הקווסט, שיטת המבוך ושיטת כולם על כולם (זה יכול לקרוע את המפעיל מצחוק).

יואב, רוצה שאני אעשה מדריך ליצירת עולם משחק?

Thread Information

Users Browsing this Thread

ישנם כרגע 1 משתמשים הקוראים באשכול זה. (0 חברים ו1 אורחים)

Tags for this Thread