עמוד 1 מתוך 6 123 ... אחרוןאחרון
מציג תוצאות 1 עד 10 מתוך סך הכל של 58

אשכול: טיפים ליצירת הרפתקה

strike force of wisconsin

ברירת מחדל הטיפים של סופרמן ליוצרי משחקים

טיפים ליצירת הרפתקה
    תכנון:
    1. תכננו היטב את ההרפתקה. אל תסתמכו על זה שהדמויות יכנסו בוודאות למערת הדרקון (לדוגמא).
    2. אם קו העלילה שלכם נהרס לגמרי בגלל פעולה של הדמויות (לדוגמא: הדמויות תפסו את הנבל הראשי לפני סוף ההרפתקה), החזירו את ההרפתקה למסלולה אך תשתדלו לא לפגוע בשחקנים. (לדוגמא: הדמויות לא תפסו את הנבל הראשי, אלא כפיל שלו)
    3. תדעו מראש מה אתם הולכים לעשות. אם לא תגיבו הרבה זמן, אחרי יומיים שלושה המשחק שלכם ישקע.
    4. הרפתקה טובה היא כמו סיפור עלילתי. תנסו לשנות את ההרפתקה לסיפור, ותבדקו אם הוא מעניין.
    5. תמיד צריך להיות היגיון בהרפתקה שלך: שבט אלפים לא יבטחו סתם כך בזרים, ואף רשע לא ינסה להלחם בחבורת לוחמים חזקה ממנו בהרבה.
    6. כמו בכל סיפור, גם בהרפתקה יש שלוש נקודות חשובות: פתיחה, שיא והתרה. כדאי לדאוג ששלוש הנקודות האלו יופיעו בהרפתקה.

יחס:
    1. תבחרו מראש איך להתיחס להרפתקה שלכם, אם ברצינות או בהומור.
    2. צפו מהשחקנים להגיב באותו אופן שאתם מגיבים. אם אתה מגיבים בהומור, אל תחשבו שהשחקנים לא יעשו ככה (דוגמא: אם מפלצת ירוקה מתקיפה את בני העיירה בגלל שהיא איבדה את בובת הברברי שלה, אז השחקנים כנראה ילכו ויאמרו לה שתקנה בראץ)
    * הערה לסעיף 2: אם בחרתם לשחק את המשחק ברצינות, זה לא אומר שאסור לכם לפלוט בדיחה מפי אחת הדמויות פה ושם. פשוט תשמרו שהחלק הבסיסי של העלילה יהיה רציני.
    3. כדאי שיהיה לדמויות מניע למלא את ההרפתקה. מניע יכול להיות מתוך סקרנות, קבלת כבוד וגבורה או מתוך רצון כספי.
    4. שימו לב שהמניע לא גבוהה מידי ולא נמוך מדי עבור הדמויות. שיריון קשקשים רגיל לא ממש יעזור לדמות בדרגה 3 (מכיוון שכנראה שיש לה כזה), אבל שיריון קשקשים +7 יהיה קטלני מדי.

דמויות לעומת מערכה:
    1. התאימו מראש את הדמויות למערכה. אם ההרפתקה מתרחשת בעיר, המליצו לדמויות לא לשחק דרואידים מכיוון שהם מעדיפים לחיות ביערות.
    2. תוודאו שהדמויות מסוגלות להתמודד מול האתגרים שאתם מציבים בפניהם. אל תתנו להם להלחם בענק אם הם רק בדרגה 2.
    3. באותה מידה תוודאו שלדמויות לא יהיה קל מידי לגבור על המכשולים. אם הם צריכים להלחם בערפד, וודאו שלמכשף אין לחש נגד אל- מתים.
    4. גם האוצר שלכם צריך להיות מותאם להרפתקה ולדמויות: אם אין כוהן בחבורה, אז אל תתנו להם מטה כוהנים כפרס, אלא אם כן הם נמצאות במקום בו סביר להניח למצוא מטה כזה (כמו מקדש).

שיטות להגדרת הרפתקה:
    שיטת טבעת החנק- ההרפתקה הזאת דומה לסיפור בלשי. יש מיסתורין באוויר, ובמהלך ההרפתקה הדמויות לומדות עובדות שיעזרו להן לגלות את ההסבר לפרשיה- מי רצח את הדוכס, איזו מפלצת משחיטה את היבולים, איפה נקבר מגלה האוצרות (לא משהו אישי חברה...).
    שיטת המסע- ישנו חפץ מסויים, בעל עבר היסטורי חשוב או יכולות מיוחדות, אותו הדמויות מחפשות. הדמויות עוברות מכשולים רבים, מלכודות ואויבים ולבסוף מצליחות להשיג את האוצר. (כמו גביע קדוש לדוגמא)
    שיטת הקווסט- לדמויות יש מטרה אחת גדולה, אותה ניתן להשיג ע"י ביצוע משימות קטנות. (כדי להרוג את הליץ', הדמויות צריכות להשמיד את הקמע שלו הנמצא במאורת הדרקון, שהדרך היחידה להביס אותו היא ע"י הרדמתו בנגינה על נבל מעשה ידי אלפים).
    --
    טיפים ליצירת דמות
    חשיבה למרחק:
    1. תכנן את הדמות שלך למרחק, ובאופן כללי תדע לאן היא אמורה להתקדם.
    2. מומלץ לחשב את התכונות של הדמות מראש. אם צריכים לכישרון מסוים x נקודות תכונה, וודא שכשתזדקק לו יהיו לך התכונות הנדרשות.

דמות בקבוצה:
    1. בעזרת שילוב הדמות שלך עם דמויות השחקנים האחרים ניתן לבצע מהלכים מצוינים. בדוק מה השחקנים האחרים משחקים והתבסס על נתונים אלו.
    2. היה מודע לתפקיד הדמות שלך בקבוצה: האם הדמות שלך היא הדיפלומטית? המרגלת? לוחמת החזית? אם תדע זאת תוכל לתכנן את הדמות שלך נכון.
    3. כשאתה בוחר מקצוע, בדוק איזה מקצוע חסר בקבוצה. מקצועות כמו לוחם, כוהן ונוכל הם מקצועות חשובים מאוד בקבוצה, וקבוצה בלי אחד מהמקצועות האלו לא תגיע רחוק.

אופי הדמות:
    1. תבין טוב- טוב את אופי הדמות שלך. ולא, אופי זה לא "להתקדם בחיים".
    2. תמיד תשחק את הדמות שלך לפי האופי שלה: אם תבצע פעולות שמתאימות לו, סביר להניח שתתוגמל ולהפך: אם תבצע פעולה שסותרת את האופי שלה תיענש.
    3. כדי לבדוק אם אתה מבין את אופי הדמות שלך, מצא כמה סיטואציות שונות ובדוק מה הדמות שלך הייתה עושה בהן. (הדמות מצאה תכשיט ששיך לרוזנת, הדמות ראתה איש טובע בנהר וכו')
    4. עוד חלק חשוב מהאופי הוא הסעיף של נטייה. נטייה מייצגת את אישיות הדמות שלך, האם היא מרדנית מלידה או נצמדת לחוק? האם היא מרושעת או טובה? אולי היא בכלל נייטרלית?
    הקפד להצמד לנטיית הדמות שלך, ולא לסתור אותה (אלא אם כן אתה רוצה לשנות אותה). כמו שכבר אמרנו: אם תצמד לנטייה תתוגמל, ואם לא סביר להניח שתענש.

נשק:
    1. תתאים את הנשק שלך למקצוע הדמות שלך. אשפים בדרך כלל לא נלחמים בעזרת חרב אדירה, ולוחמים כמעט ולא נלחמים בסכין פשוטה.
    אם הדמות שלך במקצוע מלחמתי, בחר לה נשק קרב פנים אל פנים (קפא"פ) בעל טווח נזק רחב, מכיוון שדמויות כאלו נלחמות בחזית ויכולות להשקיע כסף בנשק גדול.
    אם הדמות שלך במקצוע מאגי, בחר לה נשק טווח רחוק, כמו קשת או קלע. נשקים אלו בדרך כלל יותר זולים, ומצוינים לדמויות בעלות מספר נמוך של נקודות פגיעה (נק"פ).
    2. אם לדמות שלך יש רמך רכיבה, כמו כלב או סוס, שקול האם כדאי לקנות רומח ללחימה בעת רכיבה. נשקים כאלו מותירים אחריהם הרבה נזק ומסוגלים לפגוע מטווח רחוק.
    3. בדוק שלדמות שלך יש נשק משני מסוג שונה מהנשק הראשי שלך. אם לדמות שלך יש חרב הגורמת נזק חיתוך, וודא שיהיה ברשותה נשק כמו אלה הגורמת נזק ריסוק, למקרה שהדמות תתקל באויבים חסיני חיתוך.

הגנה:
    1. תתאים את השריון שלך למקצוע הדמות שלך. אשפים בדרך כלל לא לובשים שריון חבקים, ולוחמים לא מסתובבים בחולצת בד בקרב.
    אם הדמות שלך במקצוע מלחמתי, בחר לה שריון גדול וכבד, מאחר שעיקר פעולותיה של הדמות לא דורשות ריכוז, והשריון לא מפריע לה.
    אם הדמות שלך במקצוע מאגי, בחר לה שריון קל שלא יפריע לה יותר מדי להטיל לחשים, או לחילופין שקול וויתור על שריון במקצוע כזה וקניית חפצי קסם להגנה.
    2. לכל שריון יש מגבלה של מהירות, כלומר שהזריזות שלך תוסיף לדירוג השריון (דרג"ש) רק עד גבול מסוים. שקול האם תוסף השריון שווה את מגבלת המהירות.
    3. דמויות רבות יכולות לשאת גם מגן, אך יש לזה חיסרון: הוא לוקח יד אחת לדמות. בשעה שדמות תוקפת עם נשק חד ידני בשתי ידיה, תוסף הכוח שלה מוכפל באחד וחצי. בחר מה יותר חשוב לך: הגנה או התקפה.
    4. אם דמות ישנה בשריון, היא תקבל מחסר למחרת בבוקר. בגלל זה מומלץ לדמויות של לוחמים לקנות שריון עור (מחוזק) או פרווה ללילות כך שאם יותקפו הם לא יהיו חסרי הגנה.
    --

תם ולא נשלם
    אם יש לכם הערות, בקשות או טיפים נוספים את יכולים לשלוח לי הודעה פרטית או להגיב כאן.

קישור מומלץ נוסף ליוצרי משחקים: המדריך השלם לכתיבת משחק RPG בפורום.
    נערך לאחרונה על ידי Superman, 21-07-2009 בשעה 11:06 סיבה: עריכת כותרות.

the brain
    Guest

מעולה ,אהבתי , אני הולך להשתנש בזה ליצירת הרפתקאה חדשה .
    אין הערות כי אני לא יודע לבקר.

ציטוט פורסם במקור על ידי avia_20071 צפה בהודעה
    מעולה ,אהבתי , אני הולך להשתנש בזה ליצירת הרפתקאה חדשה .
    אין הערות כי אני לא יודע לבקר.
    יש לך טיפים נוספים? הערות? משהו הפריע לך בטיפים? משהו היה לא מובן?

מעולה, מאוד אהבתי! בהחלט יכול לעזור, אבל יש משחקים שבהם לפעמים צריך לגלוש קצת מההיגיון-אם יש לך שחקנים לא הגיוניים!

ויש לי משהו להוסיף, שלא תמיד אפשר לממש אבל "להשתדל לא ללכת ראש-בראש עם הדמויות"-כלומר, לא לשלול כל פעולה שלהם
    שלא נראת לך. זה לא אומר שאם הם אומרים "אני שורף את המנזר, לוקח את אב המנזר על הגב שלי וצועק ברחוב:"הרגתי את כל מי
    שהיה במנזר ואני הולך להרוג את אב המנזר..." אתה אמור להגיד להם שזה טיפשי, אם הם לא רוצים להיכנס לכלא להרבה מאוד
    זמן, אבל לא לשלול כל דבר שהם אומרים
    החברה המערבית ברובה היא חברה מאוד כפיתליסטית. בניגוד למזרח הרחוק,
    שם נעזרים לרוב במקלות על מנת לאכול, אוכלוסיית המערב מעדיפה שימוש
    בכלי הסכו"ם ביניהם כפית על פני שימוש במקלות.

ציטוט פורסם במקור על ידי uri the king צפה בהודעה
    מעולה, מאוד אהבתי! בהחלט יכול לעזור, אבל יש משחקים שבהם לפעמים צריך לגלוש קצת מההיגיון-אם יש לך שחקנים לא הגיוניים!

ויש לי משהו להוסיף, שלא תמיד אפשר לממש אבל "להשתדל לא ללכת ראש-בראש עם הדמויות"-כלומר, לא לשלול כל פעולה שלהם
    שלא נראת לך. זה לא אומר שאם הם אומרים "אני שורף את המנזר, לוקח את אב המנזר על הגב שלי וצועק ברחוב:"הרגתי את כל מי
    שהיה במנזר ואני הולך להרוג את אב המנזר..." אתה אמור להגיד להם שזה טיפשי, אם הם לא רוצים להיכנס לכלא להרבה מאוד
    זמן, אבל לא לשלול כל דבר שהם אומרים
    לא מדויק. אי אפשר לבצע כמה פעולות קריטיות ביחד. אתה תתחיל לשרוף את המנזר, ואז לפני שתספיק להצית קיר שלם יגיע אליך נזיר ויוציא אותך מוועד הורים בבעיטה מדוייקת.

ציטוט פורסם במקור על ידי superman צפה בהודעה
    לא מדויק. אי אפשר לבצע כמה פעולות קריטיות ביחד. אתה תתחיל לשרוף את המנזר, ואז לפני שתספיק להצית קיר שלם יגיע אליך נזיר ויוציא אותך מוועד הורים בבעיטה מדוייקת.

מה שהתכוונתי זה "לא ללכת ראש בראש"

אני אתן לך סיטואציה שונה:

המנזר הזה נטוש שנים ויש בו אב מנזר ואולי 3 נזירים

אם אני זורק לתוכו בקבוק תבערה, ההסיכויים שלהם להוציא אותי כל כך מהר מוועד הורים קצת פחות טובים-אתה מסכים איתי?

התכוונתי בקיצור לא ללכת ראש בראש

מה שהתכוונתי זה "לא ללכת ראש בראש"

אני אתן לך סיטואציה שונה:

המנזר הזה נטוש שנים ויש בו אב מנזר ואולי 3 נזירים

אם אני זורק לתוכו בקבוק תבערה, ההסיכויים שלהם להוציא אותי כל כך מהר מוועד הורים קצת פחות טובים-אתה מסכים איתי?

התכוונתי בקיצור לא ללכת ראש בראש
    הבנתי מה אתה אומר.
    אני ממש ממש לא מסכים עם זה.

ציטוט פורסם במקור על ידי superman צפה בהודעה
    הבנתי מה אתה אומר.
    אני ממש ממש לא מסכים עם זה.

לא נראה לי שהבנת מה אני אומר-לפי התגובה שלך

אני לא אמרתי לתת לו לשרוף את המנזר!

אמרתי להשתדל שלא יצאו הרבה מהלכים מהסוג הזה:

שחקן:"אני מכה בו עם החרב האדירה שלי"
    שה''ם:"זה לא מאוד יעזור"

שחקן:"אני מכה ברגל שלו שאין עליה שריון"
    שה''ם:"יש לו רפלקס מהיר, הוא נזיר!"

שחקן:"אז אני מנסה לכרוך את מפת השולחן בפונדק סביב צווארו"
    שה''ם:"אין לך סיכוי"

לא נראה לי שהבנת מה אני אומר-לפי התגובה שלך

אני לא אמרתי לתת לו לשרוף את המנזר!

אמרתי להשתדל שלא יצאו הרבה מהלכים מהסוג הזה:

שחקן:"אני מכה בו עם החרב האדירה שלי"
    שה''ם:"זה לא מאוד יעזור"

שחקן:"אני מכה ברגל שלו שאין עליה שריון"
    שה''ם:"יש לו רפלקס מהיר, הוא נזיר!"

שחקן:"אז אני מנסה לכרוך את מפת השולחן בפונדק סביב צווארו"
    שה''ם:"אין לך סיכוי"
    אוקי.
    אסור לעודד דברים כאלו. רק נובים עושים את זה.
    השאלה של לקטול אותו או לא לקטול אותו היא בחירה של השה"מ, והיא לא קשורה לתכנון הרפתקה.
    אני אולי אוסיף את זה למדריך ליצירת משחק rpg.

jorden4u
    Guest

אהבתי...
    ללנקן... (מהמילה לינקייה...)

Thread Information

Users Browsing this Thread

ישנם כרגע 1 משתמשים הקוראים באשכול זה. (0 חברים ו1 אורחים)

Tags for this Thread