עמוד 6 מתוך 7 ראשוןראשון ... 4567 אחרוןאחרון
מציג תוצאות 51 עד 60 מתוך סך הכל של 66

אשכול: הר הבית בידנו! (...?)

ציטוט פורסם במקור על ידי komoko צפה בהודעה
    מה שמדהים אותי שמבחינתכם זה טריוויאלי שכל חייל לומד להשתמש בנשק = לפחות חצי מהבגירים שלנו למדו להשתמש בנשק במטרה להרוג - וזה נשמע לכם לא הגיוני שגם הצד השני מפתח יכולות צבאיות - ושבכלל יש לו טיעון שצריך להתייחס אליו!
    צר לי ידידיי הימניים, אבל יש להם טיעון. וכדי ליצור סיכוי לשלום צריך להפסיק לומר "הם חיות" ו"אי אפשר" אלא להכיר בטיעון ולנסות להגיע לפשרה.
    ההבדל בינם לבינינו זה שאנחנו מתחמשים ומאמנים חיילים בתור מדינה שמוקפת באיומים מכל הצדדים.
    הם מתחמשים בשביל להרוג יהודים.

יש לי שאלה אליך, אם איכשהו נחתום עם הסכם שלום על הפלסטינים, ואבו מאזן בראשם, מי יערוב לנו שהם יקיימו את אותו הסכם? אבו מאזן ש"חבר" של חמאס? הנייה?משעל?
    כאשר אנחנו רואים הסתה מגיל קטן לפיגועים כנגד יהודים על ידי בכירי הפלסטינים אין לנו מה לחפש שלום בשלב הזה כי אין לנו פרטנר ראוי לשלום.
    נערך לאחרונה על ידי fgkiller, 13-11-2014 בשעה 02:10
    מים=חיים
    חיים= אהבה
    אהבה=סקס
    סקס=איידס
    איידס=מוות
    מסקנה : לא לשתות מים !

ליוסף - זה טוב ויפה שיש לנו את כיפת ברזל. אבל גם מרכבה 4 הוא פיתוח ישראלי, וקשה לומר שטנק כל כך חזק איננו נשק.
    אז לא - אנחנו לא חופרים מנהרות (עצוב שסילפת את דבריי עד כדי כך), אבל אנחנו בהחלט מפתחים כלי נשק.
    והמנהרות זה הנשק של חמאס... זה נשק אפקטיבי וחזק. וכן - מהזווית של הפלסטינים זה נשק מאוד כדאי.

מה שמדהים אותי שמבחינתכם זה טריוויאלי שכל חייל לומד להשתמש בנשק = לפחות חצי מהבגירים שלנו למדו להשתמש בנשק במטרה להרוג - וזה נשמע לכם לא הגיוני שגם הצד השני מפתח יכולות צבאיות - ושבכלל יש לו טיעון שצריך להתייחס אליו!
    צר לי ידידיי הימניים, אבל יש להם טיעון. וכדי ליצור סיכוי לשלום צריך להפסיק לומר "הם חיות" ו"אי אפשר" אלא להכיר בטיעון ולנסות להגיע לפשרה.
    אה... אה, אתה צודק! בוא נפסיק לייצר נשקים כדי שחיזבאללה ואיראן סוף סוף יוכלו להשמיד אותנו! הבעיה נפטרה! והמנהרות זה לא נשק חזק, זה נשק נבזי... זה נועד להרוג בעיקר אזרחים. איך נעשה שלום שאלתי אותך? להתקיף אותנו, לשקר עלינו, להאשים יהודים ועוד הרבה דברים לא מועיל לשלום! אין מה לעשות, שלום לא יהיה עד שכל היהודים והנוצרים יהיו מתים או עבדים שלהם, כדאי שתבין זאת.

לא מעצבן אותי שיש להם נשק, מעצבן אותי שהם משתמשים בו על אזרחים, משתמשים במגן אנושי ואז משקרים לעולם בפנים. או, מצטער שקראנו להם חיות! זה לא שהם כאילו האשימו אותנו, קראו לנו שדים ושטנים, ואז אמרו שלהרוג שלושה נערים זה מעשה לגיטימי כי הם ישראלים! מצטער כל כך!
    דרך אגב, בוא תסתכל על תכנון השלום של חמאס (שלושה קישורים): http://www.israeltoday.co.il/NewsIte...1/Default.aspx , http://www.gatestoneinstitute.org/4676/hamas-west-bank , http://www.examiner.com/article/hama...destroy-israel הם הומאניים שרוצים שלום ופשרה, אה?
    פשרה... אתה מתכוון שהם יחזרו להיות עליונים במקום שווים?
    ציטוט פורסם במקור על ידי fgkiller צפה בהודעה
    ההבדל בינם לבינינו זה שאנחנו מתחמשים ומאמנים חיילים בתור מדינה שמוקפת באיומים מכל הצדדים.

יש לי שאלה אליך, אם איכשהו נחתום עם הסכם שלום על הפלסטינים, ואבו מאזן בראשם, מי יערוב לנו שהם יקיימו את אותו הסכם? אבו מאזן ש"חבר" של חמאס? הנייה?משעל?
    כאשר אנחנו רואים הסתה מגיל קטן לפיגועים כנגד יהודים על ידי בכירי הפלסטינים אין לנו מה לחפש שלום בשלב הזה כי אין לנו פרטנר ראוי לשלום.
    זה שמאלנים... חבורה של עיוורים שמסרבים לראות את האמת גם כשהיא מעבר לכל ספק. לא מנסה להעליב אותך קומוקו, אבל לך תקרא קצת חדשות על מה שחמאס משקר עלינו.
    נערך לאחרונה על ידי yosef, 13-11-2014 בשעה 04:38
    ציטוט פורסם במקור על ידי arlond shvarchenger צפה בהודעה
    דפוק אבל מצחיק אבל אני אשנה את השם

כן. לא. פשוט תמחק.

צה"ל צר על עזה. זו עובדה ראשונה. עובדה שנייה שבהחלט מתקיימים מעצרים ובהחלט מתקיימת פעילות צבאית.

הדבר השני זה שאולי לא הבהרתי את עצמי טוב - אבל עובדתית רוב התקציבים של ישראל מופנים לביטחון. כלומר לנשק.
    וכן - מנהרות התופת של חמאס הן נשק.
    1.נכון, אבל למיטב ידיעתי עדיין אין פלסטינים שחייל יצא להם באמצע הבית והתחיל לרסס כדורים.
    2.כנ"ל - אנחנו עוצרים אנשים פעילים. חמאס והפיגועים בכלל נועדו לאעזרחים.

כמו שאמרתי, יש הבדל - אנחנו לא מורידים בניינים בעזה "כי בא לנו", אין כניסה לבתי אזרחים, אין מצב שבו חייל צהל מגיע ורק מנסה להרוג איתו כמה שיותר תושבי עזה. אם זה מה שקורה - אני כנראה אעבור לברלין, ולא בגלל המילקי.

ארבעה סיפורים על אכלס פנסלר - חלק א'

בוא נתחיל מהדברים הבסיסיים: מי ערב לך שמצריים יקיימו את הסכם השלום? או שירדן?
    עובדה שהן מקיימות. בחירוק שיניים, נכון - אבל הן מקיימות. אז בוא לא נלך על "מי ערב" - הסכם שלום הוא משהו שמכבדים אותו. והסכם בינינו ובין הפלסטינים יזכה לסיקור עולמי כל כך נרחב, שאין מצב שהם יפרו אותו. הקיום שלהם תלוי בעולם.
    זה לשאלה שלך.

לגבי הסתה לפיגועים כנגד יהודים - כן. יש הסתה. יש גם הסתה רצינית של מתנחלים לתג מחיר. יש קיצוניים בכל מקום. ומאז צוק איתן נראה שהם הפכו להיות הרוב במדינת ישראל. האם זה מאפשר סיכוי לשלום או לחיים? לא ממש...

דבר שלישי ואחרון - הם מתחמשים כדי להרוג יהודים, כי לתפיסתם היהודים הם האוייב. אם תצליח להבין את העובדה הזו, תראה שהמעשה שלהם הגיוני לחלוטין. גם אם זה לא בא לך בטוב.

ציטוט פורסם במקור על ידי yosef צפה בהודעה
    אה... אה, אתה צודק! בוא נפסיק לייצר נשקים כדי שחיזבאללה ואיראן סוף סוף יוכלו להשמיד אותנו! הבעיה נפטרה! והמנהרות זה לא נשק חזק, זה נשק נבזי... זה נועד להרוג בעיקר אזרחים. איך נעשה שלום שאלתי אותך? להתקיף אותנו, לשקר עלינו, להאשים יהודים ועוד הרבה דברים לא מועיל לשלום! אין מה לעשות, שלום לא יהיה עד שכל היהודים והנוצרים יהיו מתים או עבדים שלהם, כדאי שתבין זאת.

לא מעצבן אותי שיש להם נשק, מעצבן אותי שהם משתמשים בו על אזרחים, משתמשים במגן אנושי ואז משקרים לעולם בפנים. או, מצטער שקראנו להם חיות! זה לא שהם כאילו האשימו אותנו, קראו לנו שדים ושטנים, ואז אמרו שלהרוג שלושה נערים זה מעשה לגיטימי כי הם ישראלים! מצטער כל כך!
    דרך אגב, בוא תסתכל על תכנון השלום של חמאס (שלושה קישורים): http://www.israeltoday.co.il/NewsIte...1/Default.aspx , http://www.gatestoneinstitute.org/4676/hamas-west-bank , http://www.examiner.com/article/hama...destroy-israel הם הומאניים שרוצים שלום ופשרה, אה?
    פשרה... אתה מתכוון שהם יחזרו להיות עליונים במקום שווים?

זה שמאלנים... חבורה של עיוורים שמסרבים לראות את האמת גם כשהיא מעבר לכל ספק. לא מנסה להעליב אותך קומוקו, אבל לך תקרא קצת חדשות על מה שחמאס משקר עלינו.
    יוסף, אני לא יודע אם אתה באמת דמגוג כל כך גרוע, או שבאמת שאין לך מושג על מה אתה מדבר.
    איפה אמרתי להפסיק לייצר נשק?
    אבל מצד שני - אתה לא יכול להאשים את האוייב שלנו (ואתה הגדרת אותם כאוייבים שלנו) שגם הם מייצרים נשק נגדנו.
    המנהרות זה נשק שנועד לפגוע בישראל. הפגיעה באזרחים היא פגיעה בישראל. לחמאס אין את האמצעים ללחימה "רגילה" - לכן הם משתמשים בלחימת טרור.
    זה נשק נבזי, נכון - אבל זה נשק יעיל.

איך נעשה שלום? טוב חמוד, אני לא מדינאי. אבל מלהמשיך בלחימה לא נגיע לשום מקום. וכבר הוכחתי באשכול הזה שהמצב הנוכחי לא יוביל את ישראל לשום מקום טוב - ושהשמדת העם הפלסטיני רק תזיק לה הרבה יותר. אז אולי במקום לזרוק סיסמאות דמגוגיות תנסה לקרוא את התגובות שלי ולחפש את ההגיון הצרוף בהן.

הדבר האחרון שאני רוצה לציין הוא שחמאס תנועת טרור. היא גוף שלא מעוניין בשלום עם ישראל וישראל איננה מעוניינת בשלום איתו. אנחנו מעוניינים בשלום עם הרשות הפלסטינית, שבראשה אבו מאזן. הייתי שולח אותך לקרוא קצת כדי להבדיל בין השתיים.

ובפעם הבאה שתקרא לי עיוור שמסרב לראות את האמת, אני אקרא לך ימני גזען, שמחפש לרצוח נשים וילדים, ושעיוור לאפשרות שיש עוד צד לעימות הזה.
    תפסיק עם הגישה הדמגוגית והמכלילה הזו, כי זה עולה לי על העצבים. אם אתה לא מסוגל לנהל דיון נורמלי, צא מהדיון.

ציטוט פורסם במקור על ידי eyalw צפה בהודעה
    1.נכון, אבל למיטב ידיעתי עדיין אין פלסטינים שחייל יצא להם באמצע הבית והתחיל לרסס כדורים.
    2.כנ"ל - אנחנו עוצרים אנשים פעילים. חמאס והפיגועים בכלל נועדו לאעזרחים.

כמו שאמרתי, יש הבדל - אנחנו לא מורידים בניינים בעזה "כי בא לנו", אין כניסה לבתי אזרחים, אין מצב שבו חייל צהל מגיע ורק מנסה להרוג איתו כמה שיותר תושבי עזה. אם זה מה שקורה - אני כנראה אעבור לברלין, ולא בגלל המילקי.
    מצטער, הטבח בכפר קאסם.
    חמאס והפיגועים נועדו לאזרחים - כי הלחימה שלהם איננה מבוססת על פגיעה בכוחה הצבאי של ישראל (הם לא יכולים לעשות את זה. בדיוק כמו שאנחנו לא יכולנו להרוס את הצבא הבריטי). הם מבססים את הלחימה על פגיעה בלגיטימיות הישראלית (פגיעה שתבוא דרך תגובת נגד שתסוקר היטב) ובפגיעה במורל הישראלי.

הריסת בניינים בעזה "כי בא לנו" - חבל לי לבאס אותך, אבל בהחלט קרה בתקופת שרון...
    בכל הנוגע להריגת אזרחים חפים מפשע - בוא נניח שיקרה משהו כזה - נראה לך שתשמע על זה בחדשות???

הרי זה ייסגר בתחקיר בצה"ל. לא ידברו על זה כי זה יפגע בלגיטימיות של צה"ל. זה יהיה "פליטת כדור" ו"מקרה אומלל", "החייל נשפט ונענש בחומרה על ידי מפקדיו"...

זה לא יגיע לתקשורת. וגם אם כן - אף עורך לא יסכים להעלות את זה לחדשות, כי אז ההמון הימני יחרים את העיתון.
    ובטלוויזיה הצנזורה תעצור את זה הרבה לפני.
    נערך לאחרונה על ידי komoko, 14-11-2014 בשעה 21:18

יוסף, אני לא יודע אם אתה באמת דמגוג כל כך גרוע, או שבאמת שאין לך מושג על מה אתה מדבר.
    איפה אמרתי להפסיק לייצר נשק?
    אבל מצד שני - אתה לא יכול להאשים את האוייב שלנו (ואתה הגדרת אותם כאוייבים שלנו) שגם הם מייצרים נשק נגדנו.
    המנהרות זה נשק שנועד לפגוע בישראל. הפגיעה באזרחים היא פגיעה בישראל. לחמאס אין את האמצעים ללחימה "רגילה" - לכן הם משתמשים בלחימת טרור.
    זה נשק נבזי, נכון - אבל זה נשק יעיל.

איך נעשה שלום? טוב חמוד, אני לא מדינאי. אבל מלהמשיך בלחימה לא נגיע לשום מקום. וכבר הוכחתי באשכול הזה שהמצב הנוכחי לא יוביל את ישראל לשום מקום טוב - ושהשמדת העם הפלסטיני רק תזיק לה הרבה יותר. אז אולי במקום לזרוק סיסמאות דמגוגיות תנסה לקרוא את התגובות שלי ולחפש את ההגיון הצרוף בהן.

הדבר האחרון שאני רוצה לציין הוא שחמאס תנועת טרור. היא גוף שלא מעוניין בשלום עם ישראל וישראל איננה מעוניינת בשלום איתו. אנחנו מעוניינים בשלום עם הרשות הפלסטינית, שבראשה אבו מאזן. הייתי שולח אותך לקרוא קצת כדי להבדיל בין השתיים.

ובפעם הבאה שתקרא לי עיוור שמסרב לראות את האמת, אני אקרא לך ימני גזען, שמחפש לרצוח נשים וילדים, ושעיוור לאפשרות שיש עוד צד לעימות הזה.
    תפסיק עם הגישה הדמגוגית והמכלילה הזו, כי זה עולה לי על העצבים. אם אתה לא מסוגל לנהל דיון נורמלי, צא מהדיון.
    .
    אז תפסיק להשוות אותנו לחמאס, הם מתקיפים אזרחים, אנחנו מנסים להתקיף צבא. הם אלו שמשתמשים במגן אנושי. ואתה אמרת שיש לנו נשקים קטלניים להרג, אבל אנחנו משתמשים בו להגנה עצמית, ואתה מתנהג כאילו אנחנו מייצרים נשקים חזקים רק כדי להרוג אזרחים, כמו שהם עושים ("ותראה כמה ישראל מוציאה על הביטחון" כתור תשובה לשאלה שלי על המנהרות).

אם אתה לא יודע איך לעשות משהו, אל תציע אותו. אני הייתי מת לסיים את המלחמה ולעשות שלום עם הפלסטינים, ואני בהחלט לא תומך בהשמדתם או בסילוקם מהארץ, אני לא מבין מאיפה הבאת את זה. אבל אני לא יודע מה לעשות ואיך, ומאחר שאתה מציע שלום, הייתי מצפה שיש לך שמץ של מושג איך לעשות שלום, ושלא היית מתנהג - סליחה על הביטוי - כמו עיוור שלא מבין למה כרגע אי אפשר לעשות שלום. המדינאים מנסים לעשות שלום - ונכשלים, בעיקר בגלל הפלסטינים.

כן, אני יודע שיש הבדל, אבל פלסטין ממשיכה לתמוך בחמאס (לפחות הרוב), ואני אפילו מבין למה, אבל הייתי רוצה שהם יקלטו שזה לא מועיל לאף אחד מהצדדים. אני שמח שאתה מודה שחמאס היא תנועת טרור, אבל היית שמח שהיית מודה בזה לפני שהיית מצדיק את המנהרות, עכשיו תענה בבקשה; למה הם יורים דווקא על אזרחים ולא על בסיסי צבא? וגם, אם היו נותנים לנו להשמיד את חמאס אני בטוח שהיה סוף סוף אפשר לעשות שלום.

או ואל תתעצבן בבקשה כשנראה שאני לא מבין. אני כבר שלוש שנים בארצות הברית ומתחיל לשכוח עברית, אז מצטער אם אני לא מבין לפעמים או לא מצליח להתבטא בצורה טובה.
    נערך לאחרונה על ידי yosef, 15-11-2014 בשעה 00:34
    ציטוט פורסם במקור על ידי arlond shvarchenger צפה בהודעה
    דפוק אבל מצחיק אבל אני אשנה את השם

כן. לא. פשוט תמחק.

חמאס הוא ארגון סמי צבאי. אין לו צבא מוסדר - זה מקור כוחו. הם משתמשים במגן אנושי כי זה יעיל.
    נכון, זה נשמע לנו לא מוסרי - אבל אנחנו עשינו בדיוק את אותו הדבר לפני קום המדינה. נורא מצטער אם ההיסטוריה לא נראית לך.

לנושא הבא: אם לא שמת לב, אף אחד מאיתנו לא בצמרת השלטון. ועדיין - בהחלט מותר ורצוי שננהל כאן דיון שנוגע לדרך שהמדינה מתקדמת בה. זה חלק מהמהות של הדבר הזה... דמוקרטיה. משהו שכמעט שכחנו במדינה משתיקת-הפיות הזו. (ריבלין נאם על זה לפני פחות מחודש מול הכנסת).
    אני מאמין ששלום הוא דבר שמתחייב כדי שהעם שלנו ימשיך להתקיים. כי כמו שציינתי קודם - השמדת הפלסטינים זו לא אופציה, והישארות במצב הנוכחי זו גם לא אופציה - אז נשאר לנו רק שלום.
    אלא אם יש לך הצעה אחרת, ואז נוכל לשקול אותה ברצינות. אם לא - אני חושב שסגרתי את כל האפשרויות הקיימות.

המנהיגים שלנו אומרים שהם רוצים שלום. אבל עד שהם לא יפנו את גושי ההתנחלויות, יתחילו לדון בנושאי הליבה (אין לי ספק שכבר ציינתי את הדברים האלה באשכול הזה) ויבינו שכדי לקיים שלום חייבים לעשות גם וויתורים מהצד שלנו - וויתורים מדיניים - שום דבר לא יעבוד.
    בת'כלס, כשאבו מאזן רצה להתעסק בנושאי הליבה - הדברים שעליהם יקום וייפול השלום הזה - המדינה דחתה אותו.

אז בבקשה אל תגיד לי שאנחנו נכשלים בעיקר בגלל הפלסטינים. אנחנו נכשלים גם כי הממשלה לא רוצה. למה היא לא רוצה? זה כבר עניין לאשכול אחר ולדיון אחר, שהייתי שמח להשתתף בו.

הרשות הפלסטינית במצב פוליטי בעייתי. בוא נציג לך את זה ככה:
    רוב הפלסטינים הם לא בדיוק אנשי ההשכלה הגבוהה. הם הולכים אחרי מי שנראה להם שמביא תוצאות. חמאס אומר "אני נלחם!" "אני משחרר את פלסטין!" - האם חמאס נלחם? כן. האם הוא משחרר את פלסטין? לא ממש. הם לא כבשו מטר אחד. כן - הם מזיקים מאוד לישראל, אבל בסוף הם לא ישיגו תוצאות.
    מהצד השני יש לך את הרשות, שהיא המסוכנת יותר לישראל. בגלל שהיא לא נלחמת במישור הצבאי, אלא במישור המדיני. והיא מה שיביא לנזק לישראל אם לא נגיע לשלום איתה.

העניין היחיד הוא שהרשות צריכה שהעם הפלסטיני יתמוך בה. והעם הולך אחרי חמאס, אז היא מזגזגת. היא לא תומכת בחמאס כי הוא מזיק למטרות שלה בטווח הארוך, אבל היא כן מביעה תמיכה כשצריך כי הוא סוחף אנשים.
    בדיוק כמו שאנשים לא מבינים שללכת להמר בלוטו זה להפסיד כסף. ולחסוך אותו זה יותר כדאי.
    אבל בסוף הלוטו זה דבר נוצץ ויפה... והם עדיין הולכים להמר.

אז כאן סיימנו את עניין הפוליטיקה בין הרשות לחמאס לישראל.

חמאס תנועת טרור, וחמאס משתמשים בנשק שלהם כדי לפגוע ולהפחיד את ישראל. זה נשק יעיל ואפקטיבי. וזה כדאי לחמאס להמשיך להשקיע בו.
    יש לך אולי בעיה בהבנת הקונטקסט של מה שאמרתי - אני לא תומך בחמאס. אבל אני כן מציין את היתרונות שלהם. בדיוק כמו ששחקן שחמט יכול להעריך את הלוח גם מצדו של היריב.

למה חמאס יורים על אזרחים? כי שומעים על זה.
    כי אם הם יירו על בסיס צה"ל, זה ייגמר כ"ירי לשטחים פתוחים". איך אני יודע? כי אחותי משרתת כתצפיתנית בעזה, ולא שומעים בתקשורת על ירי לעבר בסיסים - אבל זה לא שהם לא ניסו.

אז גם חמאס חכמים, הם לא יבזבזו את התחמושת שלהם על מטרה שלא תביא להם תועלת (כשתועלת מבחינתם זה לגרום לזעזוע בצד הישראלי, ולהוביל אותנו לעימות מסוקר-היטב מהצד הפלסטיני, שבטווח הארוך רק יזיק לנו) - הם ירו אותה לעבר אזרחים. כי אם בית של מישהו נהרס זה לא "שטח פתוח".
    -----------
    אם נשמיד את חמאס אנחנו נוריד את הדבר היחיד שעוצר מהרחוב העזתי לצאת לתקוף את ישראל בהמוניו. הלחץ ברחובות עזה* כנגד ישראל - לחץ שחמאס עצמו יצר (בעזרתנו האדיבה) - התנפח מעבר לפרופורציות הרצויות לו. ישנם עשרות ארגונים קטנים שפשוט רוצים להיות "החמאס הגדול", ישנו הג'יהאד האיסלאמי (שהרבה יותר גרוע) - חמאס כרגע הם הרע במיעוטו בתוך עזה - פשוט כי הוא הכי וותיק, הוא עוצר את הארגונים האלה מלהסלים את המצב (כי גם תגובה ישראלית חריפה מדי תוביל את עזה לפי תהום, ולישראל בהחלט יש את האפשרות לעשות שם נזקים אדירים. בצוק איתן לא התקרבנו ללמצות את היכולת שלנו - אבל זה כבר בגלל הדרג המדיני) .
    הרשות היא הגוף שמבחינתנו הכי כדאי לעשות איתו עיסקאות, אבל כרגע הרשות לא בתוך עזה.

*ואני לא ממציא את זה, למה אתה חושב שאנחנו שולחים להם אוכל ומאפשרים חשמל? זה לא רק בגלל הומניטריות או העולם. זה כי אם אנחנו נביא אותם למצב של רעב - יש לנו להילחם עם מיליון וחצי בני אדם רעבים. ומלחמה כזו - גם אם ננצח בה צבאית - היא הפסד מדיני טוטאלי.

חמאס הוא ארגון סמי צבאי. אין לו צבא מוסדר - זה מקור כוחו. הם משתמשים במגן אנושי כי זה יעיל.
    נכון, זה נשמע לנו לא מוסרי - אבל אנחנו עשינו בדיוק את אותו הדבר לפני קום המדינה. נורא מצטער אם ההיסטוריה לא נראית לך.
    חמאס ארגון טרור.
    ואהבתי שתאה מגן עליהם, תמשיך ככה.
    מים=חיים
    חיים= אהבה
    אהבה=סקס
    סקס=איידס
    איידס=מוות
    מסקנה : לא לשתות מים !

חמאס ארגון טרור.
    ואהבתי שתאה מגן עליהם, תמשיך ככה.
    אהבתי שכל מי שלא מקבל את דעתך אוטומטית מוצג על ידך כבוגד.

כשיהיה לך משהו רלוונטי לומר לדיון, אני מחכה לך.

בינתיים, מכל ההודעה שכתבתי הצלחת להתייחס רק לשתי שורות. זה מעיד משהו על יכולת ההתדיינות שלך. או היכולת שלך להתמודד עם העובדה שלמציאות יש יותר מאספקט אחד.

--------------------------------------
    אני את השלוש שנים שלי עשיתי בכבוד. ואת שאר השנים שנותרו לי כמילואים - אעשה בכבוד.
    אני בהחלט לא זקוק לאישורים.

עריכה: חמאס ארגון טרור בעינינו ותנועת שחרור בעיני הפלסטינים. ושני הדברים נכונים גם יחד. ההגדרה שאני כתבתי קודם היא מה שהוא מהווה מבחינה צבאית והטקטיקות שלו.
    נערך לאחרונה על ידי komoko, 15-11-2014 בשעה 19:15

הסמל האישי שלmax121

באמת דאט?
    אנחנו השתמשנו במגן אנושי כנגד הצבא הבריטי? באיזה שלב בדיוק באיזה אירוע? מעבר לזה לעניות דעתי
    כמות האזרחים הבריטים בארץ ישראל בשנת 1948 הייתה מזערית ביותר, לעומת זאת היו פה 100 אלף חיילים בריטים.
    אני לא יודע איפה היית בשיעורי היסטוריה כי בשיעור היסטוריה למדנו ש"ההגנה" פירקה את תנועת המרי העברי רק בגלל
    שלטענתם פיצוץ מלון המלך דוד גבתה יותר מדי קורבנות אזרחיים בוא תשווה את פעילות המחתרות היהודיות לחמאס, בבקשה.
    לעומת זאת ארגון הטרור חמאס מכוון את מרבית הירי שלו לאוכלוסייה אזרחית ואפילו מתגאה בזה! גם אם 90% מהירי של
    חמאס היה מכוון לבסיסים צבאיים ורק 10% היה מכוון למטרות אזרחיות, זה כבר היה הופך אותו לארגון טרור ששיטת הלחימה
    שלו לא מוסרית.
    הטענה שירי על אזרחים זה בסדר כי אלו האמצעים "היחידים שעומדים לרשותו", או שזה בסדר שחמאס משתמש במגנים אנושיים
    "כי זה יעיל", היא בערך כמו לטעון שזה בסדר שנרוקן חצי ממלאי הפצצות שלנו על העיר עזה כי זה הרבה יותר יעיל מאשר לתת
    אזהרה רבע שעה לפני שאנחנו מפציצים בית, ולתת למבוקש זמן לברוח.
    אין לחמאס שום לגיטמיות וגם לא לשיטות הלחימה שלו. אין שום דבר שהארגון הזה עושה שאפשר למצוא לו הצדקה, לא מוסרית, ולא חוקית.

מעבר לזה ההצאה שלך לא להגיב לתוקפנות הערבית הצליחה ממש מצויין. היא לדוגמא הצליחה למנוע את עופרת יצוקה, עמוד ענן
    וצוק איתן כן? לפני כל אחד מהמבצעים האלו הוצאו לחמאס הודנות, הפסקות אש ופיוסים לרוב, החמאס תמיד סרב וירי הטילים
    נמשך עד שאנחנו "נכנסנו" בהם ואז הם הפסיקו את הירי לחודש. תושבי הנגב אינם בשר תותחים שאפשר להקריב.
    מבחינתי אין דבר כזה "קורבנות השלום", אם צריך להקריב את חייהם של אזרחים לא מעורבים מהצד שלי בשביל שלום אז אני כבר
    מעדיף מלחמה.

זו אולי הרטוריקה הכי שחוקה שיש אבל לדעתי גם רטוריקה נכונה מאוד: הערבים מבינים רק כוח.
    הם הוכיחו את זה לאחר ההתנתקות ואין לי ספק שהם יוכיחו זאת שוב אם ניתן להם את יהודה ושומרון על מגש כסף.
    כשאנחנו מוותרים על שטחים או לא מגיבים לירי שלהם על אזרחי המדינה שלנו, הם רואים זאת כחולשה וכאור ירוק
    להמשיך ולהגדיל את התוקפנות. אם אתה מעניק לערבים את יהודה ושומרון וחצי מירושלים(כולל הכותל) אתה מחזק
    את חמאס, מאפשר לו לתקוף אותנו ממקומות נוספים וחוסם במו ידיך את הגישה של כל היהודים למקומות הקדושים
    ביותר עבורנו. כל הכבוד הרגע הענקת לטרור העולמי פרס!

"מאה נצחונות במאה קרבות הם לא הטוב שבטוב, ניצחון ללא קרב הוא טוב הרבה יותר"
    סון דזה, "אומנות המלחמה"

חחח... סופסוף טיעוני הנגד המתבקשים. משהו מבוסס ותקף.

אני מניח את טיעוני השמאל בכניעה מאושרת. שמח שמישהו הצליח להתעלות מעל העצבים ולבסס עמדה נגדית שפשוט מנפצת את כל הטיעונים של השמאל.

קבל ח"ח מקס. למרות הפרובוקציה המתמשכת שלי לא הגבת מתוך עצבים ובנית טיעון הגיוני, מבוסס ונכון. (אני מסתייג מהערבים מבינים רק כוח, כי עובדה שיש לנו בנו. ברית ערביות. אבל הפלסטינאים ללא ספק מסתכלים רק על הכוח)

תודה רבה על תגובה אחת נורמלית שהתעלתה מעל הדשדשת הנמוכה שהייתה כאן :-)
    (ו... לא הייתי משרת שלוש שנים אם באמת הדעה האישית שלי הייתה מה שהצגתי כאן)

עמוד 6 מתוך 7 ראשוןראשון ... 4567 אחרוןאחרון

Thread Information

Users Browsing this Thread

ישנם כרגע 1 משתמשים הקוראים באשכול זה. (0 חברים ו1 אורחים)