עמוד 1 מתוך 4 123 ... אחרוןאחרון
מציג תוצאות 1 עד 10 מתוך סך הכל של 31

אשכול: Magic: The Gathering - הכר את המשחק!

הממ... אז אתה אומר לי שיש חיים לשחקני טרוויאן? הסמל האישי שלortalof

ברירת מחדל Magic: The Gathering - הכר את המשחק!

חברים, חברות ומה שביניהם, ברוכים הבאים לאשכול שישנה את חייכם. כלומר, ישנה את חייכם אם יש לכם ידע בסיסי באנגלית, קצת כסף מזומן, זמן פנוי ברמה סבירה, חברים חנונים, יכולת לדמיין אירועים וחשיבה אסטרטגית לטווח קצר וארוך.

אני רוצה להכיר לכם את אחד המשחקים שמלווים אותי כבר11-12 שנים בערך (מגיל 11-12, עוד שבוע אני בן 23) – מג'יק.
    Magic: The Gathering הוא משחק קלפי אספנות (Trading Cards Game) שכחלק בלתי נפרד מהעובדה שהוא משחק קלפים משובח לכל דבר (עוד מעט תבינו למה) הוא גם עסק מסחרי שמגלגל המון, אבל המון כסף. קלפים בעשרות דולרים, תחרויות עם פרסים עצומים ואפילו זוכה ישראלי מאזור השרון בשנת 2013 ו-2014.

אז חשבתי, איך אני מגיע ומתחיל להסביר פה לאנשים על משחק קלפים, בפורום אינטרנטי? לרוב אני מסביר את עקרונות המשחק, לוקח קלף אחד מכל סוג (Creature, Instant, Sorcery, Enchantment, Artifact, Basic Land, Land) ומסביר לו מה העיקרון של כל אחד. הוא שואל שאלות ואז אנחנו משחקים אחד נגד השני, כאשר אני מסביר לו איך עובד קרב מבחינת שלבים של כל תור, העקרונות של איך עובדים עם קלפים ואז מעביר אותו לשחק נגד שחקן שלמד שבוע קודם.

אבל כאן אין לי קשר עין, כאן אין "עצור רגע. אתה יכול להסביר לי איך תוקפים עוד פעם?". אין את ההתנסות האישית, ולכן יש לי את הלבטים שלי איך אני מלמד אתכם מה זה מג'יק.

מצד שני, אני לא מצליח לחשוב על רעיון טוב יותר, אז בואו נתחיל, חברים.

נתחיל מהעקרונות הבסיסיים!
    כל שחקן מתחיל את המשחק עם 20 חיים. תוריד ליריב את החיים ל0, ואתה מנצח.
    הקלפים שאתם עומדים לראות מפוצצים כל אחד בעקרונות משונים שעלולים להביא לך את הניצחון.
    יש לך חבילה של 40~80 קלפים שאיתה אתה עומד להתחרות מול אדם אחר.

אז מה יש בחבילה? את הקלפים עליהם דיברנו.

Basic Land

הקלף שאתם רואים מעליכם הוא לנד מסוג Plains. הוא משומש בשביל לזמן קלפים שעולים מנה לבנה. יש כמוהו גם מנה אדומה (Mountain), מנה שחורה (Swamp), מנה ירוקה (Forest) ומנה כחולה (Island). אפשר לראות את כל סוגי הלנדים בתחילת האשכול. יש רק סוג קלף אחד שמותר שיהיה יותר מ-4 פעמים בחבילה וזה קלף מסוג Basic.
    כל land אפשר לשים רק פעם אחת בתור. יש קלפים שתפקידם להכניס עוד לנדים למשחק. הדבר נכון ללנד בסיסי ולנד לא בסיסי. רק אחד בתור (לא אחד מכל אחד).

Land

הלנד שהבאתי נקראת Urza’s Tower, ואם נסתכל נראה שהיא מביאה מנה שקופה (יכולה להיות משומשת בשביל לזמן כל קסם שלא דורש צבע ספציפי). ללנדים לא Basic בדר"כ יהיו דברים מיוחדים שהם עושים. במקרה של המגדל של עוזרא, אם אתה שולט גם במכרה (Uzra’s Mine) ובתחנת הכוח (Uzra’s Power-Plant) אז המגדל נותן לך 3 מנות במקום אחד.

Creatures

היצורים הם הלב של החפיסה שלך. בעזרת היצורים אתה מגן על החיים שלך מול יצורים אחרים, אתה יכול לפגוע בעזרתם ביריב ויש יצורים עם יכולות שיפגעו ביריב גם בלי תקיפה ספציפית (למשל Thoughtcutter Agent).
    קלפי יצור נוכל לזהות בקלות על ידי מבט על הפינה הימנית תחתונה שלהם, שם רשום הכוח והחסינות שלהם (Power/Toughness) כאשר משמאל זה הכוח ומימין ה"הגנה", כמה נזק הם יכולים לספוג.
    לכל יצור יש גם משפחה אליה הוא קשור והיא רשומה במרכז הקלף, ממש מתחת לתמונה. לדוגמא Thoughtcutter Agent ממקודם שייך לארבע משפחות שונות.
    Artifact Creature – Human Rogue. בואו נחלק את זה לחלקים רגע.
    Artifact - אומר שהוא זוכה להטבות כמו שנותן Darksteel Forge שמעניק חסינות מפני פגיעה פיזית או קסמים שהורסים אקטיפקטים, אבל גם יכול לסבול מקלפים כמו Revoke Existence שמגלה מהמשחק artifact.
    Creature - אומר שהקלף שלנו הוא יצור. קלפים שפוגעים ביצור יכולים להיות מכוונים כלפיו (Glacial Ray) אבל יש גם קלפים שיעזרו לו כמו Giant Growth
    Human - מגלה שאנחנו מתעסקים עם בן אדם. לדוגמא הקלף Sharpened Pitchfork שנותן ליצור עליו הוא נמצא (הקלף הוא קלף ציוד [Equipment]) את היכולת First Strike (הסבר על יכולות באשכול אחר), אך אם שמת אותו על קלף מסוג Human, הוא יקבל גם עוד +1/+1 להתקפה ולהגנה.
    Rogue – אז עברנו על סוג היצור, המשפחה שלו והנה אנחנו מגלים שיש לו גם מקצוע. הקלף Oona's Blackguard (שהוא Rouge מסוג פיה עם יכולת לעוף) מעניק לכל נבל (Rogue) שנכנס לזירה עוד +1/+1 להתקפה ולהגנה, ונותן לכל יצור עם תוספת קבועה של +1/+1 עליו את היכולת שכל פעם שיצור עם תוספת תוקף ישירות יריב, היריב צריך לזרוק קלף מהיד.

מה אנחנו רואים פה? מצד אחד את היופי בקלף אחד, לכמה דברים הוא מתקשר, ומצד שני את מה שמדהים במג'יק. הכל קשור אחד בשני. קלף שלא קשור, כמעט ללא שימוש. האסטרטגיה בבניית חבילה קשורה לכל כך הרבה דברים שונים. בכל מקרה, נמשיך עם סוגי הקלפים.

Instant

קסמים מסוג אינסטנט הם חלק קריטי בחבילה. הם הקלפים שמביאים איתם את אפקט ההפתעה. תאר לך שאתה עם יצור 2/1 (2 התקפה, הגנה אחת) ואתה תוקף את היריב שלך כשיש לו יצור 3/3 בהגנה, לך יש 2 לנדים שעוד לא השתמשת בהם ולו אין קלפים ביד. אתה מכריז תקיפה (במג'יק, כשתוקפים, לא תוקפים יצור ספציפי. תוקפים שחקן והוא בוחר מה לעשות עם זה) והוא מחליט להגן עם היצור 3/3 שלו מולך. אז, אחרי שהוא הכריז הגנה, אתה מפעיל את הקסם שלך, Giant Growth (שכבר ראינו מקודם) ומוסיף ליצור שלך עוד 3/+3+! היצור שלך עכשיו 5/4 והיצור 3/3 שלו כבר לא מהווה מלחמה מולך.
    Instant הוא סוג הקסם היחיד שאתה יכול להפעיל בלי בעיה מתי שתרצה, כאשר ישנה יכולת בשם Flash שהופכת קלפי יצור לאפשריים למשחק בכל זמן.

Sorcery

קסמים ששונים מאינסטנט בעובדה שאפשר להפעיל אותם רק בחלקים מסויימים במשחק.

נקפוץ רגע לאיך בנוי תור של שחקן.

Upkeep – שולפים קלף ומכינים את כל הקלפים למשחק (קלפים שהשתמשתם בהם נמצאים במצב Tapped [הסבר באשכול המושגים]) ע"י החזרתם למצב רגיל.

Main Phase I – החלק הראשון בתור שלכם. אתם יכולים לעשות בו מה שתרצו.

Combat – שלב התקיפה (מורכב משלושה חלקים)
    הכרזת תוקפים – בו אתם מכריזים עם מה אתם תוקפים.
    הכרזת מגינים – בו אתם מכריזים עם מה ואיך אתם מגינים.
    חישוב הנזק – איזה מפלצות נפגעו וכמה.

Main Phase II – החלק השני בתור שלכם בו אתם יכולים לעשות מה שתרצו.

End Step – החלק שמסיים את התור שלכם.

קסמי סורסרי תוכלו להפעיל רק בMain Phase I+II. בדיוק מתי שתוכלו לזמן יצורים ,להפעיל Enchantments (נגיע לזה עוד רגע) ולשים לנד. החריגים זה Instant שכאמור המטרה שלהם זאת הפתעה, ולכן תשתמשו בהם מתי שתרצו. Upkeep, Combat, End Step... מתי שמתחשק לכם.

Enchantments

יש שני סוגים. Enchantment ו-Enchant Creature.
    האינצ'נטמנט הוא קסם קבוע. הוא נשאר על לוח המשחק, כמו ארטיפקט, יצור או לנד (בניגוד לאינסטנט וסורסרי שיכולים לגרום לשינוי קבוע, אבל הקלף עצמו לא נשאר אלא עובר לבית הקברות).
    ה-Enchant Creature מתחבר ליצור ספציפי ופועל עליו. ברגע שיצור שיש עליו Enchantment מת, הוא עובר לבית הקברות יחד עם הEnchantment (אלא אם מצויין בפירוש אחרת).

Artifact

לארטיפקט יש 3 תחומים:
    Artifact Creature – יצור רגיל שמתקשר לעוד משפחה, וקסמים ויכולות שעובדים על ארטיפקטים עובדים גם עליו.
    Artifact – Equipment – קלפים שהם בעצם ציוד. הם מתקשרים ליצור ספציפי ונותנים לו הטבות לכוח, יכולות פאסיביות (כמו Flying למשל, פרטים באשכול הבא) או יכולת אקטיבית כלשהי.
    ברגע שיצור שהיה מחובר אליו Equipment יוצא מהמשחק הequipment ממשיך לחיות על המשחק, מחכה להיות מקושר ליצור הבא.
    Artifact – חפץ שעושה פעולה כלשהי. לדוגמא Darksteel Ingot שהוא בלתי ניתן להריסה ונותן מנה אחת מכל צבע שתבחר.

זהו, אלה סוגי הקלפים הנפוצים ביותר. ישנם עוד כמה (מה שעושה לי בראש עכשיו לדוגמא זה artifact land ו-enchantment creature, אבל אין הרבה מהם ולא דחוף להתייחס אליהם כרגע).
    באשכול הבא אפרט על היכולות שיש לקלפים, ובהמשך על סוגי משחקים, מה נהוג לחשוב על כל צבע, סוגי חבילות ואולי אף תקצירים ממשחקים שעברתי.

מקווה שנהניתם לקרוא, אני מאוהב במשחק והלוואי ואגרום אפילו לעוד בנאדם אחד להתחיל לשחק בו.

אפק.

Deep inside, when nothing's fine - I've lost my mind...

זאת ההפתעה הגדולה שלך?

ממש יש לי כסף לזה...

Praise the Sun הסמל האישי שלNBA

נשמע מעניין, אבל משחקי קלפים אף פעם לא היו מסוג המשחקים שאני אהב ><
    They will never forget you till somebody new comes along

המשחק עדיין חי בארץ? בתור ילד שיחקתי מג'יק (רציני, הרבה מעבר לילד שקנה דק ב50 שקל) ואשמח למצוא אנשים שמעוניינים לקנות קלפים, הקלפים שלי ישנים ולא במצב מדהים אבל היו לי דקים חייתיים שאני חושב שאנשים ירצו.
    ציטוט פורסם במקור על ידי hod1197 צפה בהודעה
    כן ויש לי נסיון של 25 שנה
    היה לי 5 פלאים שלב 250, אבל השישי הגיע רק ל249 ואז הפסדנו
    ציטוט פורסם במקור על ידי adi@ צפה בהודעה
    פלאי עולם מגיעים רק עד ל100
    חחח גדול...

קרדיט לhod1197!

Beautiful sentence in English

זה נשמע מעניין אבל למי יש כח לקנות עכשיו, מה גם שאם אני אצליח לשכנע אפילו חבר אחד שלי לקנות את הקלפים האלו זה יהיה פשוט נס.

יש אולי דרך אחרת לשחק בזה? לפחות בהתחלה?

ד"א

ציטוט פורסם במקור על ידי ortalof צפה בהודעה

חברים, חברות ומה שביניהם
    עוד מישהו אמר לעצמו בראש 'wtf?!' ?
    נערך לאחרונה על ידי amit545, 24-05-2015 בשעה 11:06
    מאמרים נבחרים

אין תקווה למין האנושי
    הוכח: אנשים שעושים אותה טעות פעמיים הם בעלי איי קיו נמוך

בתור שחקן מג'יק, אני מברך את היוזמה.
    אפק, אם אתה צריך עזרה במשהו - בכיף.
    למיטב ידיעתי יש דרך לשחק מג'יק על המחשב, אני לא בטוח איך זה עובד ואני אשאל חברים שלי שמבינים בזה קצת יותר.
    חבילת קלפי מג'יק זה דבר שאפשר לקנות לחבר ליום-הולדת, זה לא בעייתי. חבילה עולה 100 שקלים, שזה לא יותר מדי כסף ובמקרה הכי גרוע קונים במשותף עם עוד חבר.
    אני אישית ממליץ על אחת החנויות ברשת "פריק", יש אחת בת"א, אחת בהרצליה ואחת בפתח תקווה אם אני לא טועה. היתרון שלהן הוא שאם החבר לא פותח את מה שקניתם לו, אני כמעט בטוח שיש לו אפשרות להחזיר את זה ולקבל פיצוי. בחנות יש מגוון רב של משחקי מחשב, משחקים כגון מנצ'קין, משחקים לקונסולות למינהן (אפילו פלייסטיישן 2 שכבר לא מייצרים לו משחקים, מה שהופך את המקום הזה למקום מושלם עבורי בתור בעלים מאוכזב של קונסולה כזו), ובאופן כללי - זה גן עדן לגיקים.
    אם אתה אומר, שלי שלי ושלך שלך - אתה טוען שכל אחד לעצמו
    אם אתה אומר, שלי שלך ושלך שלי - אתה בעצם קיבוצניק
    אם אתה אומר, שלך שלי ושלי שלי - אתה אדם תאב בצע
    אם אתה אומר, שלי שלך ושלך שלך - תזמין אותי פעם לספריה שלך, אולי יש שם כמה ספרים שאני צריך...

המפטי דמפטי: "כשאני משתמש במילה, מובנה הוא בדיוק המובן שאני בוחר בשבילה – לא פחות ולא יותר."אליס: "השאלה היא, אם אתה יכול לכפות על מילים מובנים כל כך רבים ושונים."המפטי דמפטי: "השאלה היא, מי כאן האדון – זה הכול."

ארבעה סיפורים על אכלס פנסלר - חלק א'

אפק, תיקון קטנטן, יש גם אנצ'מנטמנטים ללנדים ולארטיפקטים.

ציטוט פורסם במקור על ידי roee2000 צפה בהודעה
    המשחק עדיין חי בארץ? בתור ילד שיחקתי מג'יק (רציני, הרבה מעבר לילד שקנה דק ב50 שקל) ואשמח למצוא אנשים שמעוניינים לקנות קלפים, הקלפים שלי ישנים ולא במצב מדהים אבל היו לי דקים חייתיים שאני חושב שאנשים ירצו.
    המשחק בהחלט רץ בארץ.
    דבר איתי בפרטי

ציטוט פורסם במקור על ידי amit545 צפה בהודעה
    זה נשמע מעניין אבל למי יש כח לקנות עכשיו, מה גם שאם אני אצליח לשכנע אפילו חבר אחד שלי לקנות את הקלפים האלו זה יהיה פשוט נס.

יש אולי דרך אחרת לשחק בזה? לפחות בהתחלה

ד"א

עוד מישהו אמר לעצמו בראש 'wtf?!' ?
    כן, פשוט תדאג שיהיה לך אוסף כלשהו (גם קטן זה סבבה) ותתחיל ממנו.
    האוסף הבסיסי שלי היה 150 קלפים (קלפי לימוד שאפק נתן לי אי אז לפני כמה שנים) והרצתי איתו המון משחקים עם חברים...

ציטוט פורסם במקור על ידי eyalw צפה בהודעה
    למיטב ידיעתי יש דרך לשחק מג'יק על המחשב, אני לא בטוח איך זה עובד ואני אשאל חברים שלי שמבינים בזה קצת יותר.
    חבילת קלפי מג'יק זה דבר שאפשר לקנות לחבר ליום-הולדת, זה לא בעייתי. חבילה עולה 100 שקלים, שזה לא יותר מדי כסף ובמקרה הכי גרוע קונים במשותף עם עוד חבר.
    אני אישית ממליץ על אחת החנויות ברשת "פריק", יש אחת בת"א, אחת בהרצליה ואחת בפתח תקווה אם אני לא טועה. היתרון שלהן הוא שאם החבר לא פותח את מה שקניתם לו, אני כמעט בטוח שיש לו אפשרות להחזיר את זה ולקבל פיצוי. בחנות יש מגוון רב של משחקי מחשב, משחקים כגון מנצ'קין, משחקים לקונסולות למינהן (אפילו פלייסטיישן 2 שכבר לא מייצרים לו משחקים, מה שהופך את המקום הזה למקום מושלם עבורי בתור בעלים מאוכזב של קונסולה כזו), ובאופן כללי - זה גן עדן לגיקים.
    יש. קונים בsteam ב10$ את המשחק. יש שם 10 דקים שונות (שצריך לפתוח אותן) ובכל דק יש עוד 30 קלפים (בנוסף ל40 שגם ככה יש שם) שאפשר לפתוח ולגלות...

מי שגר באזור מודיעין, אני ממליץ גם על nerd...

נ"ב אפק אתה כל כך שחקן אגרו....

נ"ב 2: אה כן - אגרו, סגנון ששם את המפלצות בלב המשחק ומתבסס עליהן לטובת התקפות והגנות. זו (לטעמי) אחת הדרכים הפחות מעניינות לבנות דקים. אפשר לעשות דברים הרבה יותר מעניינים אם מחליטים שהמפלצות הן לא מרכז החפיסה.
    (גילוי נאות: אני בונה דקים לא רק בשביל שינצחו כל הזמן - למרות שיש לי איזה שתיים-שלוש כאלה - אלא גם כדי לבדוק אפשרויות וקונספטים שונים. התוצאות תמיד מעניינות)

נ"ב 3 (ואחרון, אני מבטיח):
    הדבר שאני אוהב במג'יק זה האינסופיות שיש בו. יצא לא מעט פעמים שאני וחברים יושבים ותוהים "האם יש קלף שעושה כך וכך" (בדרך כלל משהו מופרך לחלוטין) - ואנחנו מגלים שכן - יש אחד כזה. כל דבר מופרע שאנחנו יכולים להציע - כנראה שקיים בווריאציה זו או אחרת ועדיין הוא מאוזן ויכול להיכנס למשחק בלי לשבור את כל האיזון.
    וזה כמובן, חוץ מהעובדה שבמשחק הזה אתם יכולים לקחת קלף מלפני 17 שנה, קלף שיצא אתמול - ולשחק עם שניהם בו זמנית והם יעבדו יחד - וזה יהיה פשוט מעולה.
    (אני מאוד, אבל מאוד אוהב את המשחק הזה)
    נערך לאחרונה על ידי komoko, 24-05-2015 בשעה 13:01

הסמל האישי שלאייל1

ציטוט פורסם במקור על ידי eyalw צפה בהודעה
    יש אפילו מג'יק בטלפון...
    ~3/7/14 נפילת מערכת המוניטין, הוכרז כיום אבל ותחילת נפילת פורום טרוויאן ישראל~

Beautiful sentence in English

ציטוט פורסם במקור על ידי komoko צפה בהודעה
    אפק, תיקון קטנטן, יש גם אנצ'מנטמנטים ללנדים ולארטיפקטים.

המשחק בהחלט רץ בארץ.
    דבר איתי בפרטי

כן, פשוט תדאג שיהיה לך אוסף כלשהו (גם קטן זה סבבה) ותתחיל ממנו.
    האוסף הבסיסי שלי היה 150 קלפים (קלפי לימוד שאפק נתן לי אי אז לפני כמה שנים) והרצתי איתו המון משחקים עם חברים...

יש. קונים בsteam ב10$ את המשחק. יש שם 10 דקים שונות (שצריך לפתוח אותן) ובכל דק יש עוד 30 קלפים (בנוסף ל40 שגם ככה יש שם) שאפשר לפתוח ולגלות...

מי שגר באזור מודיעין, אני ממליץ גם על nerd...

נ"ב אפק אתה כל כך שחקן אגרו....

נ"ב 2: אה כן - אגרו, סגנון ששם את המפלצות בלב המשחק ומתבסס עליהן לטובת התקפות והגנות. זו (לטעמי) אחת הדרכים הפחות מעניינות לבנות דקים. אפשר לעשות דברים הרבה יותר מעניינים אם מחליטים שהמפלצות הן לא מרכז החפיסה.
    (גילוי נאות: אני בונה דקים לא רק בשביל שינצחו כל הזמן - למרות שיש לי איזה שתיים-שלוש כאלה - אלא גם כדי לבדוק אפשרויות וקונספטים שונים. התוצאות תמיד מעניינות)

נ"ב 3 (ואחרון, אני מבטיח):
    הדבר שאני אוהב במג'יק זה האינסופיות שיש בו. יצא לא מעט פעמים שאני וחברים יושבים ותוהים "האם יש קלף שעושה כך וכך" (בדרך כלל משהו מופרך לחלוטין) - ואנחנו מגלים שכן - יש אחד כזה. כל דבר מופרע שאנחנו יכולים להציע - כנראה שקיים בווריאציה זו או אחרת ועדיין הוא מאוזן ויכול להיכנס למשחק בלי לשבור את כל האיזון.
    וזה כמובן, חוץ מהעובדה שבמשחק הזה אתם יכולים לקחת קלף מלפני 17 שנה, קלף שיצא אתמול - ולשחק עם שניהם בו זמנית והם יעבדו יחד - וזה יהיה פשוט מעולה.
    (אני מאוד, אבל מאוד אוהב את המשחק הזה)
    אבל עדיין - אם אין לי חברים שישחקו במשחק הזה, מה אתה מציע לי לעשות? ובלי שום קשר - איך הכנסת את חברים שלך לזה? כי החברים שלי לא מהסוג שיושב ומשחק משחקי קופסה. נראלי ששיחקתי עם חברים משחקי קופסה פעם אחת כל החיים שלי (לא כולל כשהייתי קטן), וגם אז זה קרה בנסיבות די מיוחדות.
    מאמרים נבחרים

אין תקווה למין האנושי
    הוכח: אנשים שעושים אותה טעות פעמיים הם בעלי איי קיו נמוך

ציטוט פורסם במקור על ידי amit545 צפה בהודעה
    אבל עדיין - אם אין לי חברים שישחקו במשחק הזה, מה אתה מציע לי לעשות? ובלי שום קשר - איך הכנסת את חברים שלך לזה? כי החברים שלי לא מהסוג שיושב ומשחק משחקי קופסה. נראלי ששיחקתי עם חברים משחקי קופסה פעם אחת כל החיים שלי (לא כולל כשהייתי קטן), וגם אז זה קרה בנסיבות די מיוחדות.
    1.למצוא חברים חדשים
    2.לנסות לשכנע אותם שזה מגניב
    אם אתה אומר, שלי שלי ושלך שלך - אתה טוען שכל אחד לעצמו
    אם אתה אומר, שלי שלך ושלך שלי - אתה בעצם קיבוצניק
    אם אתה אומר, שלך שלי ושלי שלי - אתה אדם תאב בצע
    אם אתה אומר, שלי שלך ושלך שלך - תזמין אותי פעם לספריה שלך, אולי יש שם כמה ספרים שאני צריך...

המפטי דמפטי: "כשאני משתמש במילה, מובנה הוא בדיוק המובן שאני בוחר בשבילה – לא פחות ולא יותר."אליס: "השאלה היא, אם אתה יכול לכפות על מילים מובנים כל כך רבים ושונים."המפטי דמפטי: "השאלה היא, מי כאן האדון – זה הכול."

Thread Information

Users Browsing this Thread

ישנם כרגע 1 משתמשים הקוראים באשכול זה. (0 חברים ו1 אורחים)