עמוד 3 מתוך 6 ראשוןראשון 12345 ... אחרוןאחרון
מציג תוצאות 21 עד 30 מתוך סך הכל של 51

אשכול: דיון | נשים בתחומי המדעים וההייטק

Deep inside, when nothing's fine - I've lost my mind...

רק רציתי להוסיף נקודה - גם בשאר העולם, במדינות הכי שיוויוניות שיש, עדיין יש הפרשים בין מספר הנשים והגברים שמסיימים תארים במדעים מדויקים לטובת גברים. הסטטיסטיקה שהבאתי לגבי הצלחה של נשים מדברת על הצלחה כוללת באקדמיה, לא ספציפית למדעים מדויקים..

אני עדיין מאמין שהקמת המשפחה היא הבסיס להכל.
    בואו ניקח משהו קצת שונה ונראה איך הוא מתקשר - השפעת הורים על בחירת המגמות של ילדיהם.
    אני חושב שכולכם תסכימו שלהורים ולמורים יש השפעה מכרעת על המגמות שהילדים שלהם בוחרים. למשל, ילדה מהכיתה שלי מספרת שההורים שלה דורשי ממנה לקחת לפחות מגמה מדעית אחת. השאלה היא - למה הורים ומורים דוחפים את הבנים ללכת למתמטיקה 5 יותר מאשר את הבנות?
    לדעתי התשובה היא הציפייה מאישה להקים משפחה - הרי האישה(וכרגע אני מתעלם מ"משפחות קשות יום" פשוט כי אין לי מושג מה קורה בכאלו) תעבוד בחצי משרה, וגם ככה תרוויח פחות(זה המצב, אם נאהב את זה או לא), אז אולי עדיף לה כבר להשקיע פחות כי זה יניב פחות פירות? הרי גם אם ניתן לה עכשיו בגרות של 5 מתמטיקה ו5 מדעי המחשב, והיא אפילו תעשה תואר ראשון - אחרי זה, היא תעבור להתמקד במשפחה ולא תוכל בין כה וכה לעבוד בחברת הייטק, אז מה יצא מזה?
    לגבי חתך האוכלוסיה שאני מתייחס אליו - גיל הנישואין החציוני בישראל הוא בסביבות 28. אני מאמין(לא מצאתי את הנתונים) שאצל המשפחות הדתיות(נניח, כאלו בהן הגברים הולכים עם כיפה) הגיל יורד לגיל 26 או משהו בסגנון. לכן אני מתייחס לסטודנטים והסטודנטיות הדתיים שאני מכיר מבר אילן, רואה מה קורה להם בסביבות גיל 26, ואז משליך מהם מה קורה לחילונים בסביבות גיל 28. אופטימלי? לא. אבל אלו הנתונים שיש לי...
    שוב צריך ללכת, ומצטער שלא יכולתי לתרום יותר...

איל
    אם אתה אומר, שלי שלי ושלך שלך - אתה טוען שכל אחד לעצמו
    אם אתה אומר, שלי שלך ושלך שלי - אתה בעצם קיבוצניק
    אם אתה אומר, שלך שלי ושלי שלי - אתה אדם תאב בצע
    אם אתה אומר, שלי שלך ושלך שלך - תזמין אותי פעם לספריה שלך, אולי יש שם כמה ספרים שאני צריך...

המפטי דמפטי: "כשאני משתמש במילה, מובנה הוא בדיוק המובן שאני בוחר בשבילה – לא פחות ולא יותר."אליס: "השאלה היא, אם אתה יכול לכפות על מילים מובנים כל כך רבים ושונים."המפטי דמפטי: "השאלה היא, מי כאן האדון – זה הכול."

הסמל האישי שלLullaby From Hell

דווקא זה מעניין מה שאתה אומר, אתה לא צריך להצטער אתה תורם לדיון.
    רק בנוגע לגיל הממוצע של דתיים שמתחתנים - אני סבור שהוא באזור 22-24.
    נערך לאחרונה על ידי Lullaby From Hell, 21-06-2016 בשעה 17:14

illusion , OpticalIllusion, itamarXD, JudgementFTL, aWolfsLife, Armadilo, a Snowy Owl,
    STAR OF DAVID, Zed, Emperor, Fire Kitty, Ofektupe, Anonymous

ועוד איזה 20 פחות מוכרים

~ 22/06/2017, על מנת צמצום עלויות הוכרז רשמית על הריגת הפורום ~
    ~ In 15/07/2017 began the slow and painful death ~

~ In 31/07/2017 a few survivors were discovered in the ruins ~

"אני אנקה אותך משה, כי אתה האוצר הייחודי שלי"
    "משה לא משנה כמה פעמים תמות, אני אחיה אותך, כי אתה הגיבור שלי"

אני חושב שהסיבה היא פשוטה - נשים פשוט הרבה פחות טובות (בממוצע ) בדברים שנורא חשובים למדע כמו spatial reasoning , שלפחות אצלי הוא נורא קריטי כשאני מנסה להבין קונספטים במתמטיקה ופיסיקה .
    אני חושב שבגלל שבצורה ממוצעת הרבה נשים לא נכנסות לתחום כי הם פשוט פחות טובות בזה( אלה שכן נכנסות לתחום הם אלה שיחסית טובות בזה ..)
    זה גם מסביר למה במחוננים יש פי שתיים בנים מבנות לדעתי..
    נ.ב.
    נשים יותר טובות אבל בדברים שקשורים ל"הגיון וורבלי" אז הייתי מצפה גם שיהיו יותר נשים בתחומים כמו סוציולוגיה ,פסיכולוגיה וכו' , גם הרבה יותר נשים בפוליטיקה (אם כי פוליטיקה נשענת על יותר גורמים מרק הגיון וורבלי )
    נערך לאחרונה על ידי asafg8, 06-07-2016 בשעה 13:32

"ובסופו של דבר, דומני, יראה את השמש – לא דמיונותיו על פני המים ובמקומות שאינם מושבו, אלא אותו כשהוא לעצמו, במקומו שלו, יוכל לראות, ולחזות בו כמו שהוא"

"Before he was unable to make a choice because he didn't know what would happen. Now that he knows what will happen, he is unable to make a choice."
    -מי יודע מאיזה סרט השורה הזאת ?לא להסתכל בגוגל ,אני אדע .-

ארבעה סיפורים על אכלס פנסלר - חלק א'

אסף - אתה אומר שאם ניקח קבוצת נשים, קבוצת גברים - נלמד אותם את אותו נושא, ונבחן אותם - הגברים יקבלו ציונים יותר טובים?

המציאות לא כל כך מסתדרת עם התאוריה הזו...

תמיד תסתכלו על חצי הכוס המלאה הסמל האישי שלבלוב01

ציטוט פורסם במקור על ידי amit545 צפה בהודעה
    למטה כתבת הניסיון האישי שלי עם זה, אז הנה הניסיון האישי שלי עם זה:

אנחנו ארבעה אחים בבית. שלושה בנים ובת אחת. אני הבכור.

שלושתנו, הבנים, מאד טובים במתמטיקה ובדברים לוגיים. אנחנו קולטים דברים כאלה במהירות שיא.

לגבי הבת - אמנם על פניו היא לא כזאת, אבל אני לא יכול להגיד את זה בלב שלם. כשאני מנסה לעזור לה בשיעורים בחשבון, זה נראה כאילו היא בכלל לא מנסה בכלל להבין. היא לא מנסה לחשוב אפילו, אני שואל אותה שאלה והיא סתם זורקת איזה משהו שאני אעזוב אותה בשקט. היא יותר בקטע של אמנות, שירה, דברים כאלה. היא היחידה מבין ארבעתנו שבבית ספר לאומנויות.

אבל מה זה אומר, ששלושתנו לא אוהבים או כשרוניים באומנות? אני לא מאמין. אני לדוגמה כותב סיפורים ומתעסק בכתיבה מגיל 7, זה התחביב שנכון לעכשיו הכי אהבתי והוא זה שעמד במבחן הזמן (אין לך מושג בין כמה תחביבים דילגתי). אני מאמין שאני גם יצירתי, ואת גרמת לי לחשוב שאולי החברה השפיעה עליי ככה - שאני אשים יותר דגש על תחומי הלוגיקה. בגיל 8 התקבלתי לבית ספר לאומנויות המדובר אבל למיטב זיכרוני בסוף לא רציתי ללכת אליו. ד"א, אני גם זוכר שבמבחנים לאותו בית ספר היו איתי ארבע בנות ואני הייתי בן יחיד שם. אשכרה אילצו אותי לרקוד בלט

גם לדוגמה יש לי חבר טוב מאד, בחור עם שכל ומחשבה שכשצריך הופכים ללא יצריים - שתי האחיות שלו באותו בית ספר לאומנויות, הוא בכלל לא התקבל, אבל הוא בחור חכם מאד.

אני זוכר גם שבכיתה ט' אף אחת מהכיתה שלי לא רצתה ללכת לקבוצת הרובוטיקה, הנימוק שלהן היה שזה 'לבנים'. ואני זוכר שאני עצמי בכיתה ח' הייתי בקבוצת הרובוטיקה, הייתה שם רק בת אחת, ואני יודע שזה יישמע לכם סטיגמתי מדי בשביל להישמע אמיתי - אבל תאלצו להאמין לי שהיא רק ניקתה כל הזמן. אחח כמה צחקנו על זה

אלו דוגמות מהחיים שלי. ראיתי הבדל ברור בין בנים לבנות. לפי דעתי זה הרוב נובע מהשפעה חברתית.
    אתה יודע, אצלנו בקבוצת fll יש שיוויון או אפילו יותר בנות. לא יצא לי באמת לספור, כי זה מעולם לא עניין אותי, אבל אני חושב שזה 3 ו3.
    נערך לאחרונה על ידי בלוב01, 06-07-2016 בשעה 15:43
    אשכולות מתים?
    אין דבר כזה!
    משקה אנרגיה... והנה הם קמים!

הלינקייה של בלוב01

IL19 - הדוב האכזרית
    ~24/3/2017 חזרת מערכת המוניטין, הוכרז כיום חג ותחילת התחייה של פורום טרוויאן ישראל~

ציטוט פורסם במקור על ידי komoko צפה בהודעה
    אסף - אתה אומר שאם ניקח קבוצת נשים, קבוצת גברים - נלמד אותם את אותו נושא, ונבחן אותם - הגברים יקבלו ציונים יותר טובים?

המציאות לא כל כך מסתדרת עם התאוריה הזו...
    אשמח לראות מחקרים .
    בכ"מ קראתי עכשיו את הויקי , והמסקנות הם טיפה שונות ממה שזכרתי אבל זה אותו עיקרון .
    https://www.wikiwand.com/en/Sex_diff...n_intelligence

"ובסופו של דבר, דומני, יראה את השמש – לא דמיונותיו על פני המים ובמקומות שאינם מושבו, אלא אותו כשהוא לעצמו, במקומו שלו, יוכל לראות, ולחזות בו כמו שהוא"

"Before he was unable to make a choice because he didn't know what would happen. Now that he knows what will happen, he is unable to make a choice."

אתה יכול לבדוק את זה בעצמך - לך לכיתה שלך בבית הספר היסודי הקרוב לביתך, ופשוט תפלח ציונים לפי המינים במתמטיקה.

אני יכול לומר לך שאצלי לפחות, בתואר, אין הבדל בין המינים כשזה מגיע לציונים. וגרפי הפילוח של ציונים לגברים וציונים לנשים זהים. (כמובן, ישנן סטיות תקן קטנות, אבל זה נובע מכך שלגברים יש פשוט כמות גדולה יותר של נתונים שהגרף מתבסס עליהם).
    נערך לאחרונה על ידי komoko, 07-07-2016 בשעה 10:00

ציטוט פורסם במקור על ידי komoko צפה בהודעה
    אתה יכול לבדוק את זה בעצמך - לך לכיתה שלך בבית הספר היסודי הקרוב לביתך, ופשוט תפלח ציונים לפי המינים במתמטיקה.

אני יכול לומר לך שאצלי לפחות, בתואר, אין הבדל בין המינים כשזה מגיע לציונים. וגרפי הפילוח של ציונים לגברים וציונים לנשים זהים. (כמובן, ישנן סטיות תקן קטנות, אבל זה נובע מכך שלגברים יש פשוט כמות גדולה יותר של נתונים שהגרף מתבסס עליהם).
    אבל אתה שוכח שזה כבר אחרי סינון .
    כשאתה לוקח את כל האנשים שקיבלו 90 ומעלה במתמטיקה ואז נותן להם מבחן חדש ומפלח אותם לפי נתון מסוים (בדוגמא הזאת מגדר ) אתה לא מחשיב את כל אותם אלה שקילו מתחת ל90. אם תבחר שתי אוכלוסיות בצורה רנדומלית , אני מאמין שתקבל תוצאות שנות לגמרי.

ציטוט פורסם במקור על ידי asafg8 צפה בהודעה
    אבל אתה שוכח שזה כבר אחרי סינון .
    כשאתה לוקח את כל האנשים שקיבלו 90 ומעלה במתמטיקה ואז נותן להם מבחן חדש ומפלח אותם לפי נתון מסוים (בדוגמא הזאת מגדר ) אתה לא מחשיב את כל אותם אלה שקילו מתחת ל90. אם תבחר שתי אוכלוסיות בצורה רנדומלית , אני מאמין שתקבל תוצאות שנות לגמרי.
    כאמור - אין בעיות, תבדוק את האמונה שלך בעזרת בית ספר יסודי.

הרי ביסודיים אין סינון. ולמיטב ידיעתי אין עדיין כיתות מופת למיניהן.

טענת טענה? תן בבקשה נתונים שמגבים אותה. אני הראתי מצב שבו היא לא נכונה - אמת, האוכלוסייה שלי אכן לאחר סינון - אבל מאידך, זה הנתון היחיד שהוצג כאן בדיון.

בדוק, תחזור עם תוצאות, נדבר.
    (ויקי איננה מקור מוסמך בנושא מבחינת דיון שכזה. שכן היא ניתנת לעריכה ויש לנו מספיק שוביניסטים קיצוניים - ופמניסטיות קיצוניות* - שיערכו אותה...)

*כבר שמעתי טענות שאומרות שנשים חכמות הרבה יותר מגברים (באופן אבסולוטי) ורק בגלל הדיכוי והקיפוח הן נתפסות כשוות. גם את הטענה הזו אני דוחה - שני המינים שווים.
    נערך לאחרונה על ידי komoko, 07-07-2016 בשעה 13:43

עמוד 3 מתוך 6 ראשוןראשון 12345 ... אחרוןאחרון

Thread Information

Users Browsing this Thread

ישנם כרגע 1 משתמשים הקוראים באשכול זה. (0 חברים ו1 אורחים)