עמוד 3 מתוך 3 ראשוןראשון 123
מציג תוצאות 21 עד 28 מתוך סך הכל של 28

אשכול: מכונות המזל

ארבעה סיפורים על אכלס פנסלר - חלק א'

ההבדל היחיד שאני מצליח לראות זה שבמכונות מזל לבן אדם ייגמר הכסף בכיס והוא יילך הביתה.
    בהימורים פורמליים הכסף פשוט ימשיך לזרום ולזרום כי זה "רק למלא טופס".

אני לא רואה איך החוק הזה מועיל במשהו למישהו - אולי חוץ מלמפעל הפיס ולטוטו שנפטרים מהתחרות.

Deep inside, when nothing's fine - I've lost my mind...

ציטוט פורסם במקור על ידי komoko צפה בהודעה
    ההבדל היחיד שאני מצליח לראות זה שבמכונות מזל לבן אדם ייגמר הכסף בכיס והוא יילך הביתה.
    בהימורים פורמליים הכסף פשוט ימשיך לזרום ולזרום כי זה "רק למלא טופס".

אני לא רואה איך החוק הזה מועיל במשהו למישהו - אולי חוץ מלמפעל הפיס ולטוטו שנפטרים מהתחרות.
    סוג ההתמכרות שונה לחלוטין. מה שממכר במכונות המזל האלה הוא הסיפוק ה"מיידי" - הכנסת כסף, הרווחת (או שלא) כסף. אנשים חוזרים לזה שוב ושוב, ואתה יודע את זה, אז אני לא בטוחה מה משמעות הסיטואציה ההיפותטית הזו שבה מישהו הולך ומוציא את כל הכסף שלו בחיים פעם אחת על מכונות מזל ובחיים לא חוזר .

בכל מקרה אני הייתי טוענת שנזק מועט לזמן ארוך מזיק פחות מהרבה סיבות ממכה רצינית מאוד לטווח קצר מכל מיני סיבות (כמו מלכודות הלוואה כאלה ואחרות, פגיעה ישירה בעתיד וגורמים דומים כאלה ואחרים). אין לי באמת זמן להעלות פה דיון כמו שצריך - אבל הטיעונים האלה הם די טריוויאלים, אז יש לי תחושה שאתה פשוט נהנה לשחק שוליותו של השטן... (סלחו לי על העברות הפגום)

העברות התקין הוא פרקליטו של השטן

אני לא רואה מה טריוויאלי בטיעונים שלכם.
    יתר על כן - בואו נגיד שבן אדם איבד את כל הכסף שלו. פשוט הכל.

האישה, הילדים - כל הסביבה שלו "קופצת" עליו. לא תהיה לו ברירה אלא להשתקם, ו(בסיכוי נמוך אך קיים) הוא יצליח להתאפס על החיים שלו.
    בפיס? - הוא ימשיך למלא כל חייו ולהפסיד את הכסף, ובמצטבר זה מאות אלפים... מעבר לכך - ההתמכרות שלו תלך ותגבר והוא יהמר על סכומים יותר ויותר גדולים...
    נערך לאחרונה על ידי komoko, 28-06-2016 בשעה 08:23

הלורד הסמל האישי שלYarin

ממשיכים לדבר פה על כך שבן אדם שיפסיד כסף במכונת מזל ימשיך לשים את כל הכסף הזמין שלו באותו הרגע.
    אתם כנראה לא מודעים לכך שיש משחקים אחרים של הלוטו כך שכל כמה דקות יש משחק כלשהו, או הימורי ספורט וכרטיסי גירוד שזמינים 24/7.
    בתור אחד שמכר כרטיסי גירוד- כשבן אדם בא במטרה לגרד, הוא מפרק את כל הכסף שיש לו באותו הרגע.
    נערך לאחרונה על ידי Yarin, 30-06-2016 בשעה 17:29

אז בעצם אין הבדל...

מסקנה: החוק בא כדי לנקות את המתחרים של מפעל הפיס

ציינתם פה כמה פעמים שאדם עם מנוי פיס מבזבז סכום שיכול להגיע למאות אלפי שקלים לאחר הרבה שנים - אבל מה עם אדם שמהמר בקזינו(כבר לא חוקי) או במכונת מזל(יהיה לא חוקי) במשך כמה שנים, ב"שימוש ממוצע" (אם יש דרך למדוד את זה)? אתם(ואני מדבר בלשון רבים אל אלו שמתנגדים להוצאת מכונות המזל מהחוק כי אני לא זוכר מי אמר את הטיעון הספציפי הזה) אומרים ש"לוטו זה רע כי אחרי עשרות שנים זה מגיע למאות אלפים", אבל אי אפשר לומר את הטיעון הזה לבד - נכון, זה רע, אבל אם להמר במכונת מזל באותה "רמת כפייתיות" יגרום להפסד של מיליונים - אולי הלוטו עדיף...
    חוץ מזה, גם אם יש את אותו נזק כלכלי, אני מעדיף שהכסף שאני(בתיאוריה, כמובן) מבזבז על הימורים ילך למדינה שתבנה עוד אולם ספורט או מתנ"ס, מאשר לאיזה ארגון פשע או טייקון שהעמיד את מכונת המזל - לא משנה כמה מושחת משרד הפיס.

עריכה:
    אנשים שמגיעים למכונות מזל (החל מהפעם השניה) לא מגיעים אליהן עם "המטבעות שנשארו בכיס", מהמרים על שני שקלים, מפסידים והולכים. הם מהמרים על סכומים גדולים. חוץ מזה, הwinner והלוטו הם לא דבר שמהמרים עליו לעוד חמש דקות - אתה מהמר, ובתוך כמה שעות עד כמה ימים אתה רואה את התוצאה. לגבי ווינר אפשר לומר עוד שני דברים - ראשית, אפשר לשחק את זה באינטרנט, ולכן האפקט העיקרי של להפוך אותו ללא חוקי יהיה לגרום לאנשים לשחק באופן אינטרנטי וככה גם להעלים מס מהזכיות. שנית, עדיין לגבי האינטרנט - אפשר לומר "אבל גם מכונת מזל אפשר באינטרנט" - ובכל זאת, אם אדם מהמר על תוצאת משחק ספורט הוא צריך "רק" לסמוך על האתר שישלם לו. לעומת זאת, אם אדם מהמר על מכונת מזל באינטרנט, הוא צריך גם "לסמוך" על מפעילי האתר שהם לא מרמים אותו בסיכויים. הם כן מרמים אותו, כמובן, אבל גם מכונות המזל של הרחוב מרמות - ועל מכונות המזל של הרחוב יש נטיה לסמוך יותר מאשר על מכונה באינטרנט.

עריכה2:
    שרון, ליאור אמר פעם שהוא אוהב להיות "פרקליטו של השטן" ולהגן על דעה שהוא לא מאמין בה כדי להפוך את הדיון למעניין יותר, אז הכל אפשרי
    נערך לאחרונה על ידי eyalw, 01-07-2016 בשעה 15:56
    אם אתה אומר, שלי שלי ושלך שלך - אתה טוען שכל אחד לעצמו
    אם אתה אומר, שלי שלך ושלך שלי - אתה בעצם קיבוצניק
    אם אתה אומר, שלך שלי ושלי שלי - אתה אדם תאב בצע
    אם אתה אומר, שלי שלך ושלך שלך - תזמין אותי פעם לספריה שלך, אולי יש שם כמה ספרים שאני צריך...

המפטי דמפטי: "כשאני משתמש במילה, מובנה הוא בדיוק המובן שאני בוחר בשבילה – לא פחות ולא יותר."אליס: "השאלה היא, אם אתה יכול לכפות על מילים מובנים כל כך רבים ושונים."המפטי דמפטי: "השאלה היא, מי כאן האדון – זה הכול."

טוב, בואו ננקה אתכם מהכיוון הזה לפני שאתם גולשים אליו - התפיסות שיש לי מחוץ למסגרת הדיון הזה הן בכלל לא רלוונטיות.
    או שתגיבו לטיעונים שלי, או שאל תגיבו. לומר "הוא רק עושה דווקא" זה דמגוגיה - אבל דמגוגיה גרועה מאוד. אז תרדו מקו החשיבה הזה.
    אנחנו מנהלים כאן דיון.

איל, אם אני מבין נכון את הטיעונים שלך, אתה מדבר על:
    א. "כמות הכסף שמתבזבזת בהימורים זהה בכל המקרים" - אני לא בטוח שיש לך איזשהו מחקר או הוכחה להתבסס עליה.
    ב. אני לא מסכים על עניין ה"רמת כפייתיות" - האקט עצמו של מילוי טופס הוא נראה קל ומייצר אשליית שליטה, האקט של משחק במכונת מזל אומנם מייצר ריגוש - אבל אין אשליית שליטה. התוצאה היא שיש שבחשיבה לטווח ארוך - מהמר הטפסים ימשיך לחשוב שיש לו איזושהי שליטה וימשיך להמר, לעומת מהמר המכונה שיוותר על זה כי הוא רואה שאין שליטה.
    ג. גם בנוגע לסיכוי להתמכרות - כל ה"ריגוש שבציפייה" בהימורי הטפסים - שאנשים כאן מהללים כל כך הרבה - הוא רק מעצים את הסיכוי להתמכרות. לעומת ההפסד (הפידבק השלילי) המיידי שמקבל מהמר המכונה.

הדיליי בפידבק הזה מאפשר למהמר הטפסים להנות מהאשליה ומעצים בעצם את הסיכוי שיהמר שוב - שכן הוא זוכר את ההנאה מהאשליה (שנמשכה ימים!) לעומד מהמר המכונות שמפסיד מייד. מכאן שההתמכרות לטופס תתחזק ותחזיק מעמד לאורך שנים - לעומת התמכרות המכונות שפשוט תכה את המהמר בעשרות פידבקים שליליים בזמן קצר מאוד.

הנקודה היחידה שאיל העלה פה והיא רלוונטית לטעמי זה לאן הולך הכסף. וזה במפתיע מחזק את הטיעון שלי - החוק נועד להכניס עוד כסף למפעל הפיס. (שאגב, ישאר עם אותם חוזים לגבי בנייה ותפעול של מתנ"סים ואולמי ספורט - פשוט עכשיו הוא ירוויח יותר כסף)

הלורד הסמל האישי שלYarin

ציטוט פורסם במקור על ידי eyalw צפה בהודעה
    ציינתם פה כמה פעמים שאדם עם מנוי פיס מבזבז סכום שיכול להגיע למאות אלפי שקלים לאחר הרבה שנים - אבל מה עם אדם שמהמר בקזינו(כבר לא חוקי) או במכונת מזל(יהיה לא חוקי) במשך כמה שנים, ב"שימוש ממוצע" (אם יש דרך למדוד את זה)? אתם(ואני מדבר בלשון רבים אל אלו שמתנגדים להוצאת מכונות המזל מהחוק כי אני לא זוכר מי אמר את הטיעון הספציפי הזה) אומרים ש"לוטו זה רע כי אחרי עשרות שנים זה מגיע למאות אלפים", אבל אי אפשר לומר את הטיעון הזה לבד - נכון, זה רע, אבל אם להמר במכונת מזל באותה "רמת כפייתיות" יגרום להפסד של מיליונים - אולי הלוטו עדיף...
    חוץ מזה, גם אם יש את אותו נזק כלכלי, אני מעדיף שהכסף שאני(בתיאוריה, כמובן) מבזבז על הימורים ילך למדינה שתבנה עוד אולם ספורט או מתנ"ס, מאשר לאיזה ארגון פשע או טייקון שהעמיד את מכונת המזל - לא משנה כמה מושחת משרד הפיס.

עריכה:
    אנשים שמגיעים למכונות מזל (החל מהפעם השניה) לא מגיעים אליהן עם "המטבעות שנשארו בכיס", מהמרים על שני שקלים, מפסידים והולכים. הם מהמרים על סכומים גדולים. חוץ מזה, הwinner והלוטו הם לא דבר שמהמרים עליו לעוד חמש דקות - אתה מהמר, ובתוך כמה שעות עד כמה ימים אתה רואה את התוצאה. לגבי ווינר אפשר לומר עוד שני דברים - ראשית, אפשר לשחק את זה באינטרנט, ולכן האפקט העיקרי של להפוך אותו ללא חוקי יהיה לגרום לאנשים לשחק באופן אינטרנטי וככה גם להעלים מס מהזכיות. שנית, עדיין לגבי האינטרנט - אפשר לומר "אבל גם מכונת מזל אפשר באינטרנט" - ובכל זאת, אם אדם מהמר על תוצאת משחק ספורט הוא צריך "רק" לסמוך על האתר שישלם לו. לעומת זאת, אם אדם מהמר על מכונת מזל באינטרנט, הוא צריך גם "לסמוך" על מפעילי האתר שהם לא מרמים אותו בסיכויים. הם כן מרמים אותו, כמובן, אבל גם מכונות המזל של הרחוב מרמות - ועל מכונות המזל של הרחוב יש נטיה לסמוך יותר מאשר על מכונה באינטרנט.

עריכה2:
    שרון, ליאור אמר פעם שהוא אוהב להיות "פרקליטו של השטן" ולהגן על דעה שהוא לא מאמין בה כדי להפוך את הדיון למעניין יותר, אז הכל אפשרי
    על סמך מה אתה אומר את הדברים האלה?
    אנשים אצלי שרפו מאות ואלפי שקלים על משחקי הצ'אנס, כרטיסי גירוד.. זה ממש לא דברים שאחרי כמה שעות או ימים אתה מקבל תוצאה, יש הגרלות של משחקי הלוטו השונים כמעט כל היום וכבר ראיתי אנשים שיוצאים מהעבודה, מהמרים על כמה מאות/אלפי שקלים, חוזרים לעבודה וחוזרים אליי אחרי שעה ומבזבזים את אותו הסכום.
    זה שזה הולך לבניית מגרש או משהו זה אומר שזה בסדר שאנשים יפשטו את הרגל? צביעות לשמה.
    ווינר הפכו את עצמם לכל כך נגישים שאם אני רוצה להמר על ליגה תאילנדית שמינית דקה לפני המשחק באמצע הלילה אני עושה את זה. זה נגיש באותה במידה ואפילו יותר נגיש, כי עסקים עם מכונות מזל נסגרים מתישהו, שבתות/לילות.. מכונות מזל לא נגישות כמו ווינר ולוטו באינטרנט, וגם לוטו דאג יפה מאוד להוציא מהחוק הימורי אינטרנט שלא שייכים להם, אם לא ידעתם.

אתה יודע מה הופך את הלוטו והווינר ליותר מזיקים? העובדה שאפשר לשלם באשראי
    יצא לי לראות אנשים שולחים טפסים בסכומים של 6 ספרות באתר של הווינר, וגם מפסידים את זה. בן אדם יזרוק 500 שקל על מכונת מזל כל יום במשך כמה חודשים טובים והוא עדיין לא יגיע לזה.
    הגרלת משחקי הצ'אנס של הלוטו היא כל שעתיים. ראיתי אנשים מגיעים הלוך ושוב וזורקים מעל אלף שקל כל פעם שיש הגרלה, וכל פעם שהם מפסידים הם רק זורקים יותר כסף כדי לכפר על ההפסד.

אין הבדל בין ווינר ולוטו למכונות מזל, ואפילו הן יותר גרועות ממכונות המזל.
    נערך לאחרונה על ידי Yarin, 01-07-2016 בשעה 18:02

Thread Information

Users Browsing this Thread

ישנם כרגע 1 משתמשים הקוראים באשכול זה. (0 חברים ו1 אורחים)