עמוד 1 מתוך 2 12 אחרוןאחרון
מציג תוצאות 1 עד 10 מתוך סך הכל של 13

אשכול: מה ההבדל בנינו?

ברירת מחדל מה ההבדל בנינו?

"אמא"
    הם הלכו יד ביד, אמא שלו באה לקחת אותו מבית הספר.
    "כן חמוד" אמרה אימו, שמה היה לידיה.
    "אמא, אני הכרתי חבר חדש!"
    "כל הכבוד ג'קס! מה איך הוא קוראים?" התפעלה אימו, בנה היה בן 5, ואלו היו הימים הראשונים שלו בבית הספר.
    "קוראים לו רדי, והוא אוהב מה שאני אוהב לעשות! אנחנו אוהבים שנינו סרטים מצויירים וכריך חמאת בוטנים עם ריבה!" אמר ג'קס בהתלהבות "עכשיו אנחנו יושבים זה ליד זה בשיעור"
    "אני מקווה שאתם לא מדברים יותר מדי בשיעור" אמרה אימו בחיבה
    " לא אל תדאגי" ביטל בנה הקטן בהינף ידו "אבל אנחנו מתכננים לעשות מתיחה למורה"
    "מתיחה?" שאלה אמו, בחשש שהחבר החדש שלו משפיע לרעה על בנה הקטן. חסר לה עכשיו שהמורים יתחילו לא לאהוב כשהוא נמצא בשיעור.
    "כן" אמר ג'קס "אמרנו ששנינו נסתפר בדיוק באותה תספורת ואז המורה לא יבדיל בינינו!"
    "אוקי..." אמרה אמו של ג'קס "אני מניחה שאין פסול בכך, ואתה במילא צריך להסתפר, אז מחר נלך למספרה, תביא איתך את רדי ששניכם תסתפרו אותו דבר"
    "תודה אמא! אמר ג'קס בהתרגשות "אני כבר הולך להתקשר אליו!"

"אמא"
    "כן חמוד"
    שניהם עמדו בכניסה למספרה, חיכו לרדי להוריו.
    "הנה הם ! מעבר למעבר חצייה, רדי וההורים שלו עומדים שם!" קרא ג'קס בהתרגשות, מנופף לחברו רדי, גם ילד בן 5 שהחזיק בידו של אמו ושל אביו בזמן שעברו את הכביש.
    "אה זה רדי?" משהו בהוריו של רדי לא נראה טוב לאמו של ג'קס.
    "מה?" שאל גקס " למה את מגיבה ככה?"
    "לא משנה " אמרה אמו " בוא נכנס למספרה ונסיים עם זה" אמרה ולא נתנה סיבה לתגובתה. " למורה שלך צפויה הפתעה גדולה מחר לא?"

"אתה בטוח?" שאל רדי, שניהם עמדו בכניסה לבית ספר, שניהם עם תספורות חדשות, ותלבושות תואמות.

אף אחד לא לא יבדיל בינהם.

"כן כן בטוח" הבטיח ג'קס " המורה לא יצליח להבדיל בינינו"
    "מי אמר שלא?" השיב לו רדי.
    " אני אמרתי!" טפח ג'קס על עצמו בגאווה " ברגע שהוא יקרא שמות ויגיד את השם שלי אתה תרים את היד, ואני אעשה אותו דבר אם יקראו את השם שלך," ג'קס פנה אל חברו " הרי אין בינינו שום הבדל, אתה לא רואה זאת?"
    "כן!" אמר רדי בביטחון שעכשיו ננסך בגופו "אין הבדל בינינו באמת"
    "אנחנו נעבוד עליו והוא לא ידע מאיפה זה בא לו!"
    "צודק"
    "טוב נכנסים?" שאל ג'קס
    "נכנסים" אישר רדי.
    ושניהם נכנסו יד ביד.

אני הייתי הספר. סיפרתי אותם במספרה והבנתי איזו מתיחה הם מתכוונים לעשות.
    התלהבתי מהמתיחה שלהם,
    שאלתי אותם האם הם יכולים להצטלם ביחד, שיהיה לי למזכרת.
    הם הסכימו.

כמובן, אביא לכם את התצלום שתוכלו לראות איך הם הצליחו למתוח את המורה שלהם.
    נערך לאחרונה על ידי dahanim2, 09-07-2017 בשעה 01:49

IL3 - Thebest1- לשעבר

נתנאל|Dahanim|king kill|Yinon09| - ilX

ציטוט פורסם במקור על ידי aWolfslife צפה בהודעה
    "הגיבור האמיתי פה הוא יחזקאל! זה ברור כשמש!"

"הדבר היחיד שעומד בינך לבין המטרה שלך הוא הסיפור הזה שאתה ממשיך לספר לעצמך על למה אתה לא יכול לעשות את זה."

נחמד מאוד, אבל לצערי לא יותר.
    באופן כללי, אני נגד ההוספה של התצלום. אנחנו בכתיבה יוצרת. היה אפשר לומר, למשל "וכך, שני הילדים, לבושים בשתי חולצות זהות, נכנסו לכיתתם. הילד בעל העור הכהה ישב מימין, הילד בעל העור הבהיר ישב משמאל, ושניהם היו בטוחים שאף אחד לא יכול להבדיל."
    לגבי הכתיבה - כשאתה כותב בגוף ראשון, אתה צריך להקפיד לכתוב באופן שתואם את מי שאתה מדבר בשמו. זה נכון בפרט בציטוט - אם שאומרת "
    מה איך הוא קוראים?" לא יכולה לומר כמה משפטים אח"כ "אני מניחה שאין פסול בכך". אתה יכול להחליט שהאמא מדברת כמו אבשלום קור, ויכול להחליט שהיא מדברת בשפה רדודה, אבל להחליף ביניהם גורע מהאמינות.
    ועם כל זה, אני חושב שהיצירה בהחלט מכבדת אותך, בעיקר כיצירה ראשונה.
    אם אתה אומר, שלי שלי ושלך שלך - אתה טוען שכל אחד לעצמו
    אם אתה אומר, שלי שלך ושלך שלי - אתה בעצם קיבוצניק
    אם אתה אומר, שלך שלי ושלי שלי - אתה אדם תאב בצע
    אם אתה אומר, שלי שלך ושלך שלך - תזמין אותי פעם לספריה שלך, אולי יש שם כמה ספרים שאני צריך...

המפטי דמפטי: "כשאני משתמש במילה, מובנה הוא בדיוק המובן שאני בוחר בשבילה – לא פחות ולא יותר."אליס: "השאלה היא, אם אתה יכול לכפות על מילים מובנים כל כך רבים ושונים."המפטי דמפטי: "השאלה היא, מי כאן האדון – זה הכול."

תודה.יצירת שיחה בכתיבה עדיין חדשה לי,גם כתיבה בעצמה דיי חדשה, ורק באמצעות נסיון אפשר לכתוב יותר טוב.המקרה עצמו אמיתי, רק שיבשתי והוספתי כמה דברים.אתה אמור להבין לבד שהם שונים ברגע שתראה את התמונה.להבין שהעצם ההכרה בגזענות כלשהי באה כשאתה גדל.ילד קטן לא מבין זאת, וזה מה שיפה פה.ניסיתי לייצור תעלומה, למה זה מעניין בכלל הסיפור הזה?ואז באה התמונה , ואתה מבין.מקווה שהצלחתי לעשות זאת

IL3 - Thebest1- לשעבר

"הדבר היחיד שעומד בינך לבין המטרה שלך הוא הסיפור הזה שאתה ממשיך לספר לעצמך על למה אתה לא יכול לעשות את זה."

הסמל האישי שלLullaby From Hell

לא הבנתי, זה מבוסס על מקרה אמיתי?
    חייב להודות שדבר ראשון שעשיתי היה לרפרף על הביקורת של אייל ולא הבנתי למה הוא הדגיש את המילה כתיבה כל כך ולמה הוא התכוון בתצלום.
    עברתי על כל הסיפור ומצאתי קישור, לחצתי.
    פעם ראשונה שאני נתקל בתמונה אמיתית בכתיבה יוצרת... מרגיש מוזר, כאילו הפכת את זה למשהו מתוך החדשות ופחות לכתיבה יוצרת.
    יש לך פה כמה דברים שאני מרגיש שאצא קטנוני אם בכלל אציין אותם, רואים שלאחר שכתבת את זה פחות או יותר פרסמת את זה כפי שזה היה ללא קריאה נוספת.
    אם תרצה שאעבור איתך על כל הדברים בנוגע לזה תשלח הודעה בפרטי.
    חוק מאוד שלמדתי שאף על פי כמה שהוא בסיסי תורם משמעותית ליצירות הוא לאחר שאתה כותב משהו, תשים את זה בצד ל24 שעות, לאחר מכן תחזור לזה, תקרא את זה שוב, ורק אז תתחיל לחשוב אם זה שווה פרסום או היכן צריך לערוך.

illusion , OpticalIllusion, itamarXD, JudgementFTL, aWolfsLife, Armadilo, a Snowy Owl,
    STAR OF DAVID, Zed, Emperor, Fire Kitty, Ofektupe, Anonymous

ועוד איזה 20 פחות מוכרים

~ 22/06/2017, על מנת צמצום עלויות הוכרז רשמית על הריגת הפורום ~
    ~ In 15/07/2017 began the slow and painful death ~

~ In 31/07/2017 a few survivors were discovered in the ruins ~

"אני אנקה אותך משה, כי אתה האוצר הייחודי שלי"
    "משה לא משנה כמה פעמים תמות, אני אחיה אותך, כי אתה הגיבור שלי"

Go up in the clouds because the view's a little nicer... הסמל האישי שלerder

חושבת שהבנתי את הרעיון של הסיפור ואת הסיום המשעשע... וכיצירה ראשונה שלך בפורום זה חמוד מאוד.
    הייתי מציעה בעיקר להקפיד על תיאורים, כתיבת השפה...היא מזכירה לי סיפור שאתה פשוט מספר לחבר, וחסר מאוד כל האלמנטים הספרותיים שהיו מוסיפים הרבה(אשמח לסייע בפרטי). אבל כל הכבוד והמון בהצלחה בהמשך. יש פה התחלה טובה.
    איל-למה אם יש תמונה זה לא נחשב יצירה בכתיבה יוצרת? חושבת שזה לא נכון, יש פה סיפור שלם שמצורפת אליו תמונה...אשמח אם תסביר מדוע זו לא יצירה...

יצירה או לא, אני לא מסתכל על זה ככה.
    אני רוצה להעביר מסר, שגזענות בעצם מתחילה שכשאתה גדל.
    כשאתה קטן, אתה לא מבין את זה, אתה לא מזהה ילד שחור ואתה חושב שהוא ילד רגיל.
    אני חושב שיש פה תמימות כלשהי שבשלב כלשהו נמוג בחיים.

התמונה היא חלק מכתבה, אני מתפלא שלא ראיתם את זה קודם, זה דיי נהיה ויראלי התמונה הזאת.
    ראיתי את התמונה ושאלתי אם עצמי האם אני יכול לכתוב קטע שכל הדרך אתה לא יודע מה ההבדל בינהם, ואז בסוף אתה יודע.
    כלומר יש הפתעה קטנה.

הצלחתי?
    תגידו אתם

IL3 - Thebest1- לשעבר

הסמל האישי שלLullaby From Hell

כן אני חושב שהצלחת, אבל התמונה הרגישה לי מוזרה.

illusion , OpticalIllusion, itamarXD, JudgementFTL, aWolfsLife, Armadilo, a Snowy Owl,
    STAR OF DAVID, Zed, Emperor, Fire Kitty, Ofektupe, Anonymous

ועוד איזה 20 פחות מוכרים

~ 22/06/2017, על מנת צמצום עלויות הוכרז רשמית על הריגת הפורום ~
    ~ In 15/07/2017 began the slow and painful death ~

~ In 31/07/2017 a few survivors were discovered in the ruins ~

"אני אנקה אותך משה, כי אתה האוצר הייחודי שלי"
    "משה לא משנה כמה פעמים תמות, אני אחיה אותך, כי אתה הגיבור שלי"

ציטוט פורסם במקור על ידי dahanim2 צפה בהודעה
    יצירה או לא, אני לא מסתכל על זה ככה.
    אני רוצה להעביר מסר, שגזענות בעצם מתחילה שכשאתה גדל.
    כשאתה קטן, אתה לא מבין את זה, אתה לא מזהה ילד שחור ואתה חושב שהוא ילד רגיל.
    אני חושב שיש פה תמימות כלשהי שבשלב כלשהו נמוג בחיים.

התמונה היא חלק מכתבה, אני מתפלא שלא ראיתם את זה קודם, זה דיי נהיה ויראלי התמונה הזאת.
    ראיתי את התמונה ושאלתי אם עצמי האם אני יכול לכתוב קטע שכל הדרך אתה לא יודע מה ההבדל בינהם, ואז בסוף אתה יודע.
    כלומר יש הפתעה קטנה.

הצלחתי?
    תגידו אתם
    אם המטרה שלך היא רק להעביר מסר - המקום הוא בית הקפה. היית יכול לשים קישור לכתבה, לומר "חומר למחשבה" ולסיים. אם אתה רוצה לפרסם אתה זה ככתיבה יוצרת, אתה צריך להשקיע ב"מסגרת" או לקבל על זה ביקורת (או שניהם).
    אני מכיר את התמונה ואת הסיפור, ולכן לא הופתעתי מהפאנץ'. אבל הבניה שלו הייתה לוקה בחסר - חוץ מההפתעה של האם, לא היו הרבה "הכנות" לקראתו. סיפור פואנטה צריך להיות כתוב באופן כזה שקריאה שניה שלו תגרום לקורא לומר "אההה!", "הבנתי!" ו"אז ככה זה מתקשר!" כל שתיים שלוש שורות. במקרה שלנו, חוץ מהאמא שמופתעת מזה שהיא ראתה את ההורים של הילד השני, אני לא רואה הרבה "בניה" של המסקנה.
    תשווה לסיפור הבא:
    "יוסי היה ילד קטן וחמוד.
    הוא הלך ברחוב, ופגש זקנה נחמדה.
    ואז הזקנה התפצלה לשניים ומתוכה יצא אור חזק של עב"מים".
    כמובן שאני מקצין את העניין. אבל אתה יכול לטעון שגם פה יש הפתעה קטנה - פתאום מגלים שהזקנה היא חייזרית או משהו. אבל האם זה סיפור "טוב"? לא. למה לא? כי זה פשוט דאוס אקס מכינה, סתם נכנס משהו משום מקום בלי קשר. הפואנטה צריכה לא רק להפתיע, אלא גם לסגור קצוות פתוחים מכל הקטע.
    מקווה שתלמד לפעמים הבאות.

עריכה:
    לא ראיתי שאסתי הגיבה.
    ציטוט פורסם במקור על ידי erder צפה בהודעה
    חושבת שהבנתי את הרעיון של הסיפור ואת הסיום המשעשע... וכיצירה ראשונה שלך בפורום זה חמוד מאוד.
    הייתי מציעה בעיקר להקפיד על תיאורים, כתיבת השפה...היא מזכירה לי סיפור שאתה פשוט מספר לחבר, וחסר מאוד כל האלמנטים הספרותיים שהיו מוסיפים הרבה(אשמח לסייע בפרטי). אבל כל הכבוד והמון בהצלחה בהמשך. יש פה התחלה טובה.
    איל-למה אם יש תמונה זה לא נחשב יצירה בכתיבה יוצרת? חושבת שזה לא נכון, יש פה סיפור שלם שמצורפת אליו תמונה...אשמח אם תסביר מדוע זו לא יצירה...
    לא אמרתי שזו לא כתיבה יוצרת, אמרתי שאני נגד הוספת התצלום. אני חושב שמתוקף היותנו בכתיבה יוצרת, ולא בצילום יוצר, לבסס סיפור על תמונה (והתמונה היא חלק מרכזי בסיפור) זה... בעייתי.
    אני חושב שהערך של היצירה היה גבוה בהרבה אם הוא היה מתאר את התמונה, ולא מוסיף אותה. זה גם היה מוסיף לרציפות של הסיפור - במקום להוסיף את הספר משום מקום, היה אפשר לחזור למקומו של המספר הכל-יודע משני החלקים הראשונים (אם זה אותו מספר מהחלק השלישי - איך הוא יודע על הדיאלוג בין האמא והילד בחלק הראשון?) ולתאר את הסיטואציה. זה היה לדעתי יותר יפה, נותן עוד מקום למי שמוכשר בתיאורים, והופך את זה ל"כתיבה יוצרת". כל מה שעושים בכתיבה יוצרת הוא לצייר ציור במילים - לצייר סיטואציות ורגשות בעזרת עפרון ודף או מקלדת. אם מוסיפים תמונה, פוגעים בכל הרעיון של כתיבה יוצאת.
    נערך לאחרונה על ידי eyalw, 09-07-2017 בשעה 19:40
    אם אתה אומר, שלי שלי ושלך שלך - אתה טוען שכל אחד לעצמו
    אם אתה אומר, שלי שלך ושלך שלי - אתה בעצם קיבוצניק
    אם אתה אומר, שלך שלי ושלי שלי - אתה אדם תאב בצע
    אם אתה אומר, שלי שלך ושלך שלך - תזמין אותי פעם לספריה שלך, אולי יש שם כמה ספרים שאני צריך...

המפטי דמפטי: "כשאני משתמש במילה, מובנה הוא בדיוק המובן שאני בוחר בשבילה – לא פחות ולא יותר."אליס: "השאלה היא, אם אתה יכול לכפות על מילים מובנים כל כך רבים ושונים."המפטי דמפטי: "השאלה היא, מי כאן האדון – זה הכול."

תודה על הביקורת.
    אני מקווה שבעתיד אשתפר

IL3 - Thebest1- לשעבר

באחד מההרים שהחכמים הסיניים אוהבים, שחצן ועובד על זה...

בעז"ה תשתפר. עוד לא ראיתי מישהו שלא השתפר...
    הסיפורים שלי אני עובד על סיפור חדש! כן, כל הכבוד, וכו' וכו'
    "למה אתה צריך לחשוב? אנחנו לא יכולים לשבת סתם ולעשות בודובודובודום עם השפתיים?" ~ לא מזיק ברובו, עמוד 148

האדם מנסה ליצור לעצמו עולם קטן משלו, כך שיהנה מהאשליה שיש לו שליטה מוחלטת על כל הקיום שלו, למרות שהוא יודע בוודאות גמורה שאין לו שליטה כזו.- בראדלי טרבור גריב
    צפה לבלתי צפוי, והבלתי צפוי הוא הצפוי ביותר. (nermer, שם, פה, ושוב שם... חחח, עבדתי עליך...)

Thread Information

Users Browsing this Thread

ישנם כרגע 1 משתמשים הקוראים באשכול זה. (0 חברים ו1 אורחים)